fbpx
Close

Kuidas korvpalliennustustes edukamaks saada?

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Korvpall on Eesti üks menukamaid spordialasid. Seepärast ei tohiks tulla üllatuseks, et see on samaaegselt saanud paljude spordipanustajate favoriidiks. Põnevaid meeskondade kohtumisi tuleb ette nii kodumaal kui võõrsil. Osa ennustajatest keskendub aga ainult konkreetsete meeskondade mängudele.

Olgu sinu ennustuspaigaks kiirkasiinod või tavalised spordiennustusportaalid, igal juhul tasub teha endale selgeks põhimõtted, mida kasutavad keskmisest edukamad spordipanustajad. Ükski soovitus ei anna sulle kindlat edu, ent soliidsed alusteadmised võimaldavad tõsta tõenäosust tulemuslike ennustuste tegemiseks.

Eduka korvpalliennustaja ABC

Kõige aluseks on taustateadmised mängu kohta. Kui sa pole korvpalliga korralikult kursis, siis tasuks kõigepealt endale kõik reeglid ja nüansid selgeks teha. Vaid nii on võimalik aru saada ennustuste tüüpidest ning kuidas need täpselt toimivad.

Lõviosa korvpalliennustajatest omab siiski juba teadmisi korvpallist läbi ja lõhki. Küsimus on pigem selles, kas ollakse end täielikult kurssi viinud konkreetsete meeskondade ja kohtumiste üksikasjadega, milledel on suur potentsiaal mängu kulgu mõjutada.

1. Meeskonna fookus

Alati on oluline välja selgitada, mis on korvpallimeeskonna fookus antud hooajal. Sinu ennustusobjektiks olev kossukohtumine ei pruugi tegelikult olla nende jaoks eriliselt tähtis mäng. See tähendab, et nad ei hakka kaotuse vältimiseks meeletult palju pingutama.

Eriti karm on see olukordades, kus ennustaja keskendub enda lemmikmeeskonnale. Tiim ise võib olla küll sinu favoriit, ent reaalsuses võib asi olla kaugel nende olulisimast mängust. Madala motivatsiooni puhul võid pettuda oma lemmikutes. Samas on nende eesmärk energia hoidmine peatselt toimuvaks tähtsaks kohtumiseks.

2. Meeskonna üldine tase

Mängutase on üks tähtsamaid faktoreid, mis mängib olulist rolli võimalike tulemuste ennustamises. Kuidas ennustada, kas tiim on hea või kehv? Tavaliselt seavad spordiennustajad oma sammud eelmiste mängude tulemuste juurde, et nende põhjalt kristallkuuli kombel tulevikku ennustada.

Sellise lähenemise puhul tuleb energia suunata välja selgitamisse, millised eelnevate mängude faktorid hakkavad reaalsuses praeguseid tulemusi mõjutama. Kui meeskond on alati pärast pikka reisimist muutunud kehvemaks, siis tasub seda sarnases olukorras tähtsa faktorina ennustuse tegemisel arvesse võtta.

3. Võtmetähtsusega isikud

Korvpall võib olla küll meeskonnamäng, kuid sellegipoolest tõusevad üksikud mängijad teistest rohkem esile. Kui mõni võtmetähtsusega mängija on korvpallikohtumisest puudu, siis hakkab see igal juhul terve meeskonna võimekust olulisel määral mõjutama. Korvpallimängijad tõestavad end iga üksiku kohtumise ajal.

Taoliseid situatsioone tuleb osata ennustajana ette näha. Just sellepärast ongi alati oma lemmikmeeskonnale panustamine kehv strateegia. Kui su favoriidiks oleva tiimi ridades pole ühte või koguni kahte olulist mängijat, siis võib see isegi kuulsusrikka ajaloo korral hetkelisi tulemusi nullima hakata.

4. Tiimide vastasseis

Mõned korvpallimeeskonnad käituvad teistmoodi, kui nende vastas on kindlat tüüpi meeskonnad. Kuigi kõikide tiimide aluseks peaks olema võitlusvaim igas olukorras, siis karm tõsiasi on see, et osa kossutiimidest suudavad kohaneda vastasega ning teised jällegi mitte.

Kusjuures kiiresti kohanevad meeskonnad pakuvad raskemaid ennustusvõimalusi. Kohanemine tähendab vahel ettearvamatuid otsuseid, mille tulemusel muutub meeskonna strateegia vastavalt sellele, millist korvpalli mängimise stiili nende vastased harrastavad.

5. Emotsionaalne õhkkond

Kindlasti tasub jooksvalt jälgida, milline atmosfäär valitseb meeskonnas laiemalt. Ennustajana pole sul ligipääsu n-ö telgitagustesse, ent sellegipoolest on võimalik saada paremat aimu, kui vaatad intervjuusid, loed artikleid ning hoiad end üleüldiselt kõikide detailidega kursis.

Vahel võib mängu kulgu mõjutada isegi selline faktor nagu mõne mängija eraelu. Kui nad on hiljuti lahku läinud kellestki ning nad mängivad meeskonnas üliolulist rolli, siis võib selle tulemusel nende mänguvorm nii paremuse kui halvema suunas liikuda. Eduka ennustaja eesmärk ongi selliseid detaile kindlaks teha ja efektiivselt panuseid valides reageerida.

scroll to top