Kalev/Cramo pani Rakvere nende oma relvaga läbi raskuste paika, Tartu naaseb Lätist 50-punktilise kaotusega

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti kolmapäeval ära kolm mängu. BC Kalev/Cramo teenis raske võidu Rakvere Tarva üle, Tartu Ülikool jäi võõrsil kindlalt alla Riia VEF-ile ja Valmiera Glass VIA oli 94:59 parem BK Liepajast.

BC Kalev/Cramo – Rakvere Tarvas 104:77 (23:33, 19:13, 26:15, 36:16)

Rakvere alustas kahe tabava kaugviskega ning 11:2 spurdi toel juhiti 19:11. Kalevlased olid selgelt kaitses ja eelkõige vastaste kolmepunktivisetega hädas ning avaveerand kaotatigi nii 23:33. Devin Lee Harrise pealtpaneku järgselt oli külaliste eduseis juba 14-punktiline, kuid Kalev/Cramo poolelt tabas Sander Raieste kaks kaugviset ning sama tegi Sten-Timmu Sokk. Poolaja lõpus tõid Michael Finke ja Tanel Kurbas veelgi kahe peale neli silma, millega oli puhkepausile minnes kodumeeskonna kaotusseis 42:46.

Kolmanda veerandaja alguses viigistas Martin Paasoja seisu 49:49 peale ja Aigars Škele viis omad üle pika aja ka ette. Egert Halleri eestvedamisel läks Rakvere siiski omakorda 58:51 juhtima ning Kalev/Cramol oli tükk tegu, et taas viigini jõuda. Veerandaja lõpus siiski Sacha Killeya-Jones seda tegi ning Martin Dorbeku ja Kyle Vinalesi korvidest mindi viimasele neljandikule vastu seisult 68:61. Rakvere suutis veel umbes kuus minutit mängus püsida ja kaotusseisu kümne punkti piirimail hoida. Seejärel tabas Sokk kaks kaugviset ja Paasoja ühe ning Killeya-Jonesi ja Raieste korvide järgselt võeti lõpuks 27-punktiline võit.

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo 46% – 43% peale. Kaugviskeid tabas kodumeeskond 20/40, Rakvere 15/35. Lauavõitlus kuulus Kalev/Cramole 45:28 (ründelaud 17:7) ja korvisööte anti rohkem 24:13. Pallikaotuseid tegi Rakvere rohkem 14:12.

Kyle Vinales viskas Kalev/Cramo parimana 20 punkti, andis 9 korvisöötu ja võttis 4 lauapalli. Sten-Timmu Sokk järgnes 18, Sander Raieste 16 ja Tanel Kurbas 14 punktiga. 10 silma sai kirja Martin Dorbek. Kohtumises ei teinud kaasa hiljuti Eesti koondist esindanud Janari Jõesaar ja Kristjan Kitsing.

Rakvere resultatiivseim oli Devin Lee Harris 22 punkti, 8 lauapalli ja 7 korvisööduga. Egert Haller kogus 20 ja Kristo Saage 15 punkti.

VEF Riga – Tartu Ülikool 107:57 (28:20, 29:10, 27:13, 23:14)

Võõrustajad haarasid juba avaminutist alates initsiatiivi ning kolme minuti möödudes juhiti 12:5. Tartu suutis küll seisu 14:14 peale viigistada, kuid 9:2 spurdi toel läks VEF teisele veerandajale vastu seisult 28:20. Ligi viie minutiga oli vahe paisunud 22-punktiliseks ning poolaja kaotasid tartlased 30:57. Vahe suurenes ka kolmandal ja neljandal veerandajal ning taas oma liidri Adomas Drungilaseta tegutsenud Tartu pidi kokkuvõttes leppima 50-punktilise kaotusega.

Visketabavuses jäi VEF 59% – 31% peale ning lauavõitlus võideti 49:24 (ründelaud 13:8). Korvisööte anti rohkem 27:13 ja pallikaotuseid kogunes rohkem Tartul 12:11.

Roberts Stumbris ja Verners Kohs tõid VEF-i poolelt mõlemad 16 punkti ja võtsid 6 lauapalli. Xavier Raynard Thames lisas 14 silma ning Alexander Madsen, hooaja alguses BC Kalev/Cramot esindanud Zack Smith ja samuti Arnolds Helmanis viskasid kõik 11 punkti.

Hendrik Eelmäe kogus Tartu parimana 17 punkti. Robert Valge lisas 15 silma ja Joonas Anton Jürgenstein viskas 6 punkti.

Eesti-Läti korvpalliliigas toimuvad järgmised mängud laupäeval, 29. veebruaril, kui Tallinna Kalev/TLÜ võõrustab Latvijas Universitate’i ja Rapla Avis Utilitas sõidab külla BK Ventspilsile.