VIDEO | Tartu Ülikool/Kalev alustas Anna Gret Asi hiilgemängu toel kodust meistriliigat võidukalt

-Anna Gret Asi | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste korvpalli meistriliiga avamängus alistas Tartu Ülikool/Kalev valitseva Eesti meistri Tallinna Ülikooli numbritega 99:87.

Kohtumist alustas paremini Janne Schasmini juhendatav Tallinna naiskond, kes läks avaveerandi järel juhtima 26:22. Tartu võitis aga Anna Gret Asi vedamisel teise mänguperioodi 27:19 ja asus pikaks pausiks ette 49:45, kirjutab Basket.ee.

Kolmanda veerandi teises pooles sai korraks punktilise eduseisu Tallinna Ülikool, kuid neljandiku lõpp kuulus selgelt tartlannadele, kes haarasid otsustava veerandi eel 77:68 juhtohjad. Ohtlikult lähedale pealinna naiskond enam ei jõudnudki.

Anna Gret Asi kogus võitjate parimana 34 punkti, 4 lauapalli, 6 resultatiivset söötu ja 5 vaheltlõiget. Tartu mängijad tegutsesid väga ühtlaselt kui Liina Vähi lisas 16 silma ja 11 lauapalliga kaksikduubli ning Eleriin Vaino arvele jäi 14, Belinda Lepmetsa kontosse kanti 12 ja Anna Jürissaar panustas võitu 10 punkti. Tallinna poolelt viskas Candice Warthen 20 punkti, Sofia Košareva lisas 14 ning Annika Köster 13 silma ja 11 lauapalli.

Tartu Ülikool/Kalev peab järgmise kohtumise 4. märtsil kodusaalis G4S Noorteliiga vastu, Tallinna Ülikool kohtub Audentese Spordigümnaasiumi õpilastest koosneva naiskonnaga kolm päeva hiljem, 7. märstil.