fbpx
Close

BC Valga-Valka hooaeg lõppes tulemuste nullimise ja kopsaka trahviga

-BC Valga-Valka/Maks&Moorits | Foto: Siim Semiskar

-BC Valga-Valka/Maks&Moorits | Foto: Siim Semiskar

Korvpallimeeskond BC Valga-Valka/Maks&Moorits teatas kolmapäeva hommikul Paf Eesti-Läti korvpalliliiga juhtkonnale, et neil ei õnnestu õhtuseks mänguks TalTechi vastu võistkonda kokku saada.

Kuna tegemist on juba teise loobumiskaotusega, siis vastavalt Eesti-Läti Korvpalliliiga juhendile on Valga-Valka meeskond seega liigast diskvalifitseeritud ning klubil tuleb maksta täiendav trahv 3000 eurot. Kõik võistkonna käesoleva hooaja tulemused nullitakse, kirjutab Basket.ee.

Enne diskvalifitseerimist oli Valga-Valka meeskond tänavu Eesti-Läti liigas teeninud ühe võidu ja 20 kaotust ning asus turniiritabelis viimasel (15.) kohal.

Valga-Valka klubi särgis sai tänavu vähemalt ühe kohtumise kirja 16 mängumeest ning eestlastest oli tiimis kõige suurem roll Timo Eichfussil, kelle kontole jäi 15 kohtumisega keskmiselt 25,4 minutit, 10,7 punkti, 5,5 lauapalli ja 2,7 korvisöötu. Rain Raadik mängis 18 kohtumisega keskmiselt 20,7 minutit ja tõi 5,8 punkti ja 5,4 lauapalli.

-Kaido Saks ja Richard Anderson heitlemas hooaja 2008/09 pronksiseerias | Foto: Siim Semiskar

Valga korvpalliklubi tõusis aastate eest kõrgliigasse läbi madalamate liigade ning alustas kohalikus meistriliigas hooajal 2006/07 8. kohaga. Hooajal 2008/09 lõpetati põhiturniir neljanda kohaga ning jõuti lõpuks ka pronksimängule, kus jäädi alla TTÜ meeskonnale. Toona tugines tiim kanadalasest tsentri Richard Andersoni, eestlastest tagapaari Heiko Rannula ja Raido Roosi ja snaiper Reinar Halliku heale mängule.

Pärast vahepealseid aastaid pigem liiga viimastel kohtadel tegi Valga-Valka hea põhihooaja 2017/18, kui teeniti välja neljas positsioon. Play-offis vannuti aga kohe avaringis alla Pärnu Sadamale.

scroll to top