VIDEO | Kaksikduubli teinud Kotsar vedas South Carolina lisaajal magusa võiduni

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mängiv Maik-Kalev Kotsar tegi läinud öösel suurepärase esituse ja aitas South Carolina Gamecocksi võiduni, kui koduväljakul alistati lisaajal 94:90 Georgia Bulldogs.

16 sekundit enne neljanda veerandi lõppu realiseeris Kotsar kaks vabaviset ja viis South Carolina 79:77 juhtima, kuid üheksa sekundit hiljem tabas Georgia tähtmängija Anthony Edwards omakorda kaks vabaviset ning kohtumine läks lisaajale. Lisaajal viskas eestlane viis punkti ja teenis otsustava vea, kui takistas viimastel sekunditel South Carolina 92:90 eduseisul vastaste rünnakul Georgia mängujuhti Sahvir Wheelerit.

„Ma lihtsalt nägin teda tulemas ja teadsin, et pean kaitses aitama. Võib öelda, et ma lihtsalt seisin seal,” sõnas Kotsar mängujärgses intervjuus South Carolina kodulehe vahendusel.

Algviisikus alustanud Kotsar teenis võitjate rivistuses enim mänguaega – 37 minutit – ning sai kirja hooaja kolmanda ja ülikoolikarjääri viienda kaksikduubli, visates 19 punkti (kahesed 8/14, vabavisked 3/4) ja hankides 10 lauapalli (sh 4 ründelauast). Lisaks jäi tema arvele 4 resultatiivset söötu, 2 blokeeritud viset, 3 pallikaotust ja sama palju isiklikke vigu. Ühtlasi oli tegu üheksanda järjestikuse mänguga, kus Kotsar on visanud kahekohalise arvu punkte.

Eestlasest rohkem punkte viskas võitjate poolel vaid Alanzo Frink, kelle arvele kogunes 22 silma. Georgia parim oli juunis toimuva NBA draft’i tõenäoliseks esimeseks valikuks peetav Anthony Edwards, kes viskas üleplatsimehena 36 punkti.

Kokku on tänavu võidetud 17 ja kaotatud 11 kohtumist. NCAA kagukonverentsis (SEC) jagab South Carolina üheksa võidu ja kuue kaotusega viiendat-kuuendat kohta.

Oma järgmise kohtumise peab South Carolina Eesti aja järgi pühapäeva öösel, kui võõrsil minnakse vastamisi Alabama ülikooli meeskonnaga. Põhihooaja lõpuni on jäänud veel kolm mängu.