Eesti U16 koondis alistas Tassa ja Poomi vedamisel aasta nooremad lätlased

-Aleksander Tassa | Foto: Siim Semiskar

Täna Audentese spordikeskuses alanud U15 vanuseklassi Balti matši avamängus alistas Eesti aasta vanemate poiste koondis Läti 93:76 (26:16, 21:22, 22:21, 24:17).

Koroonaviiruse leviku tõttu Tallinnasse tulemata jäänud Soome koondist asendanud aasta vanemate ehk 2004. aasta Eesti poiste võistkond haaras kohe mängu alguses ohjad enda kätte. Avapoolajal 16 punkti visanud Aleksander Tassa vedamisel juhiti esimese veerandi järel 26:16 ja pikale pausile minnes 47:38.

Kolmandal veerandajal jõudis Läti küll viigini (57:57), kuid Kris Killingu hoolealused vastasid kohe 12:2 spurdiga ning enne viimast kümmet minutit oli Eesti eduseis taas kümme punkti – 69:59. Kohtumise lõpuks kasvas eestlaste edumaa 17-punktiliseks.

Eesti U16 koondise parima korvikütid olid Tassa ja Karl Markus Poom, kes kogusid vastavalt 23 ja 20 punkti. Kaspar Kuusmaa viskas 13, Sander Järve 10 ja Jarko Kõrvel seitse punkti.

Lätlaste edukaim oli 16 punkti visanud Krišjanis Aboltinš, Edvards Egle lisas 12 silma.

Eesti U15 koondis kohtub Leedu eakaaslastega täna kell 17.45.