Algviisikusse naasnud Konontšuk aitas koduülikooli hooaja esimese võõrsilvõiduni

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men's Basketball Facebook

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men’s Basketball Facebook

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis käisid Eesti aja järgi täna varahommikul väljakul nii Artur Konontšuk kui ka Taavi Jurkatamm, kelle kodumeeskonnad teenisid vastavalt võidu ja kaotuse.

Konontšuki koduvõistkond Southern Miss Golden Eagles sai teise võidu järjest, kui võõrsil alistati 84:77 UAB Blazers. Seitsme mehega mänginud Southern Miss juhtis esimese 20 minuti järel 36:30 ning teisel poolajal enam eduseisu käest ei andnud. Seejuures oli tegu meeskonna esimese võõrsilvõiduga sel hooajal.

Konontšuk alustas esimest korda peale 4. detsembrit algviisikus, viibis platsil 28 minutit, viskas 10 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 1/3, vabavisked 1/2), võttis 3 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, tegi 3 pallikaotust ning langes minut enne mängu lõppu viie veaga pingile.

Southern Missil on nüüd kirjas kuus võitu ja 14 kaotust. Oma konverentsis (Conference USA) paiknetakse kahe võidu ja viie kaotusega alles 12. kohal.

Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons jäi võõral väljakul 48:58 alla Matthias Tassita mänginud Saint Mary’s Gaelsile. San Francisco pääses alguses ette 23:9, ent poolaja lõpuks vähenes vahe kolmele punktile (28:25). Seitse ja pool minutit enne lõppu oli seis veel viigis (41:41), kuid seejärel tegi Saint Mary’s otsustavaks saanud 9:0 spurdi.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Jurkatamm pääses väljakule 13 minutiks, mille jooksul viskas 2 punkti (kahesed 1/2) ja võttis 7 lauapalli. Negatiivse poole pealt läksid kirja üks pallikaotus ja üks isiklik viga. Tassi hooaja lõpetas detsembris saadud raske põlvevigastus.

San Francisco on sel hooajal kogunud 14 võitu ja seitse kaotust, Saint Mary’s 17 võitu ja neli kaotust. Lääneranniku konverentsis (WCC) hoiab San Francisco kolme võidu ja kolme kaotusega kuuendat kohta, Saint Mary’s on nelja võidu ja kahe kaotusega teine.

USA kolledžite liiga NJCAA kõrgeimas divisjonis sai järjekordse võidu Johanna Eliise Tederi koduvõistkond South Plains Lady Texans, kes alistas võõrsil Frank Phillips Lady Plainsmeni 85:55.

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Teder viskas võitjate kasuks 8 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 2/4), võttis ühe lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu ja tegi 3 vaheltlõiget. Lisaks patustas eestlanna 2 pallikaotusega ja tegi 4 isiklikku viga.

NJCAA kõrgeima divisjoni tugevaimaks naiskonnaks peetav South Plains on võitnud kõik sel hooajal peetud 22 mängu. Oma konverentsis (Western Junior College Athletic Conference) hoitakse kuue võiduga esikohta.