Allorg, Evart ja Viimsi andsid Rae Kossule hirmsa koslepi, Paide alistas TalTechi duubli

-Mihkel Allorg | Foto: Siim Semiskar

Saku I liiga mängunädal päädis reede õhtul kahe mänguga. G4S Noorteliiga ja Tartu Kalev/Estiko mäng lükati edasi, kuna enam kui pooled Noorteliiga mängijatest on suunatud isolatsiooni. Reedel said võidulisa kodusaalis mänginud Paide Viking Window ja KK Viimsi/Noto. Viimsi purustas Kristo Saage kodumeeskonna Rae Koss/Hansaviimistluse koguni 51 punktiga, peasüüdlasteks Mihkel Allorg ja Kristjan Evart.

Paide Viking Window – Tamsalu Los Toros/TALTECH 85:71 (28:25, 20:21, 19:9, 18:16)

Võrdselt kulgenud esimese poolaja järel (48:46) toimus mängus murrang kolmandal veerandajal, mille Paide võitis kümne punktiga (19:9). Sellega olidki jõujooned paika pandud ning kodumeeskond võttis 85:71 võidu. Viskeid tabati väljakult võrdselt 45% täpsusega, kuid lauavõitluse 31:44 kaotanud Tamsalu sooritas (55:74) ja tabas (25:34) neid mängu jooksul oluliselt vähem.

Turniiritabeli viienda Paide Viking Window (4-2) parimana viskas Kustas Põldoja 25 punkti ja noppis 8 lauapalli. Gaspar Bibikov toetas 17 silmaga ning Kiur Akenpärg viskas 14 punkti ja korjas 5 lauapalli.

Tosina tiimi seas üheksandal kohal paikneva Tamsalu Los Toros/TALTECHi (2-5) eest tegi enim skoori Janar Aniste 22 punktiga. Marek Ojamäe oli lähedal kaksikduublile (12 p ja 9 lp) ning Norman Käbini kontosse kanti 9 punkti, 5 lauapalli, 6 resultatiivset söötu ja 4 vaheltlõiget.

KK Viimsi/Noto – Rae Koss/Hansaviimistlus 105:54 (32:17, 18:12, 20:17, 35:8)

Viimsis jagus tasavägist heitlust üksnes esimeseks 6-7 minutiks (seis 17:13), kuid seejärel panid väljakuperemehed viimase käigu sisse ja mitme põhimeheta Rae Kossu vastu võideti poolaeg 50:29 ja kogu mäng koguni 51 punktiga, 105:54. Paremini viskeid tabanud Viimsi oli üle ka teistes statistilistes kategooriates, eriti suur oli ülekaal aga resultatiivsetes söötudes, mida jagati rohkem 31:12.

Kadrina Karude järel teisena jätkava KK Viimsi/Noto (6-1) eest tegid suurepärase esituse mitu meest: Mihkel Allorg tõi 24 punkti, 14 lauapalli ja 6 korvisöötu (efektiivsusnäitaja 43), Kristjan Evart panustas võitu 20 punkti, 8 lauapalli ja 6 tulemuslikku söötu (efektiivsusnäitaja 38), Saamuel Rõigas lisas 21 punkti, Jorgen Rikberg 15 punkti ja 5 lauapalli ning Kaarel Traumann 8 punkti, 6 lauapalli ja 9 resultatiivset söötu.

Esiliiga debütant Rae Koss/Hansaviimistlus hoiab nelja võidu ja kolme kaotusega kaheteistkümne meeskonna seas parajasti kuuendat kohta. Viimsi vastu tõi meeskonna parimana Kristo Saage 12 punkti ja 4 lauapalli, Brett Nõmm ja Risto Puur lisasid võrdselt 9 silma.