Anderson tuli Belgia karikavõitjaks, Poki koduklubi püsis kaotusmängus terve veerandaja nulli peal

-Merike Anderson ja Castors Braine | Foto: Castors Braine Facebook

Eesti edukaim naiskorvpallur Merike Anderson täiendas pühapäeval oma auhinnakappi, kui tema koduklubi tuli Belgia karikavõitjaks. Mailis Poki kodunaiskond pidi Prantsusmaa kõrgliigas vastu võtma kaotuse.

Merike Andersoni koduklubi Braine’i Mithra Castors alistas karikafinaalis Sint-Katelijne-Waveri tulemusega 86:65. Braine kontrollis mängu kulgu kindlalt, juhtides avaveerandi järel 20:12, poolajaks 47:31 ja kolmanda perioodi lõpuks 66:47. Anderson panustas võitu 7 punkti.

Belgia naiste korvpalli lipulaev Braine krooniti karikavõitjaks neljandat korda, varasemalt oli karikas võidetud 2014., 2015. ja 2017. aastal.

Mailis Pokk ja Landes Basket jäid koduväljakul numbritega 66:73 alla Bourges Basketile. Kodunaiskonnale sai otsustavaks kohutav teine veerandaeg, mil ei suudetud visata ühtegi punkti.

6 minutit mänginud Pokk punktiarvet ei avanud, visates mööda 2 kolmepunktiviset. Küll aga blokeeris ta ühe vastaste pealeviske.

Eestlanna koduklubil on nüüd kirjas 10 võitu ja 9 kaotust, mis annab neile turniiritabelis 5. koha.