fbpx
Close

Armands Škele oli mullu lähedal Eesti liigasse naasmisele, aga nüüd naudib venna esitusi

-Armands Škele | Foto: Siim Semiskar

Armands Škele oli Kalevi Spordihallis tagasi, et elada kaasa vend Aigars Škele ning BC Kalev/Cramo triumfile Peterburi Zeniidi üle. Vanem vend on siiani üks Eesti klubikorvpalli värvikamaid ja kirglikumaid mängumehi, keda siiani mäletatakse kasvõi 2012. aasta imeviske järgi. Parimal hooajal tõi mees Kalev/Cramo eest 9,3 punkti, 4,3 lauapalli ja kaks vaheltlõiget keskmiselt mängus.

Korvpall24.ee rääkis Armands Škelega pärast Kalev/Cramo ja Zeniidi VTB mängu. Endisel palluril oli nägu nalja täis, sest Eesti meisterklubi treeneripingil istuvad sõbrad Lätist ning meeskonna põhikoosseisus teeb tegusid noorem vend Aigars. Vanem Škele rääkis, kui palju ta praegu korvpalliga seotud on, kui tugevaks Kalevi meeskonda peab, millise pakkumise Martin Müürsepp talle teinud oli jpm.

Armands Škele tuli Kalevi Spordihalli head korvpalli nautima: “Tulin vaatama venda ja kuidas meeskonnal läheb. Kalev esitas muljetavaldava partii Zeniidi vastu. Loodan, et vend minust paremaks saab (seni VTB liigas 15 punkti, 2,8 lauapalli ja 2,8 korvisöötu mängus – toim.). Ta on üheksa aastat noorem, seega mitu head hooaega veel ees ja loodetavasti areneb edasi ning aitab sellega ka meeskonda.”

“Ma usun, et vend oleks võimeline ka Euroliiga tasemel pallima,” sõnas vanem veli ja lisas, et palju oleneb sellisel juhul, kuhu tiimi ta satuks. “Näiteks eelmisel hooajal Prantsusmaal (Antibes Sharks – toim.) ei läinud tal üldse hästi. Minu arvates oli vale sinna minna!” oli Škele täiesti veendunud ja kiitis selle hooaja valikut: “Kalevis on tal väga hea kindlus uuesti tagasi saada. Kaks lätlasest treenerit kindlasti aitavad teda selles, et nii vaimselt kui ka füüsiliselt saavutaks Aigars parema vormi kui eelmisel hooajal Prantsusmaal.” Vanema venna sõnul on töörügamise kõrval oluline korvpalli nautida, nagu tema ise seda tegi.

Küsimusele, kas Kalev võiks kunagi Euroliigasse jõuda, vastas Škele nõnda: “Ma ei oska öelda, aga meeskond on kahtlemata talendikas. Eriti tagaliin on tasemel. Paar head pallurit juurde ja on juba väga korralik. Aga eks Euroliiga jaoks oleks ilmselt vaja rohkem raha ning seda peavad klubijuhid leidma.”

Platsi kõrval seistes Škele enam ise mängima tagasi ei kibele: “Olen paar aastat juba erus ja sellega vaikselt harjunud ning väike depressioon selle koha pealt on normaalne.” Pärast kubemelihase vigastust pole lätlane enam platsile tagasi kippunud, kuigi: “Eelmisel hooajal Martin Müürsepp kutsus Tallinna Kalevisse mängima. Ütles, et mul on nagunii igav ja lisas, et väga palju palka ei maksa, aga samas väga suurt survet ka peal pole (naerab – toim.). Kaalusin seda varianti, kuid keha polnud vigastusest taastunud ning asi jäi katki.”

Škelet on pärast mängijakarjääri treeneriks kutsutud mitmesse kohta, kuid praegu pühendab aega perele ja mõnele pooleli olevale ärile: “Tunnen vaimselt, et olen mängija, mitte treener ja seega otsin väljakutseid muus valdkonnas.”

scroll to top
Inline
Inline