Euroliigas mängiva Peterburi Zeniidi alistanud Kalev/Cramo kerkis Ühisliigas teiseks!

-Kristjan Kitsing | Foto; Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo teenis VTB Ühisliigas kolmanda järjestikuse võidu, kui alistas Kalevi Spordihallis tänavu ka Euroliigas palliva Venemaa klubi Peterburi Zeniidi 84:80 (19:15, 22:26, 22:21, 21:18).

Avapoolaeg kulges suuresti Kalevi juhtimisel, kuid lõppes viigiseisul 41:41. Eesti esiklubi saavutas oma suurima eduseisu teise veerandaja alguses, kui Sten Soku kaugvise tõi tabloole numbrid 26:17. Seejärel kaldus kontroll aga rohkem Zeniidi kätte. Kolmanda veerandaja alguses pääsesid külalised omakorda üheksa punktiga juhtima (41:50), kuid kalevlased ei murdunud. Kristjan Kanguri, Kristjan Kitsingu ja Soku tabavate kaugvisete toel jõuti taas löögiulatusse ning Aigars Škele kahene viis Kalevi teisel poolajal esimest korda juhtima (58:57). Otsustavale veerandile mindi kodumeeskonna minimaalses eduseisus – 63:62.

Viimasel veerandil ei loovutanud Kalev eduseisu enam kordagi, ent põnevust jagus siiski mängu lõpuni. 34 sekundit enne lõppu jõudis Zeniit Tim Abromaitise kaugviskest vaid kahe punkti kaugusele (80:78), mispeale võttis Roberts Štelmahers aja maha. Kyle Vinalese kahesele vastas Mateusz Ponitka samaga, kuid tegi eelmainitud ameeriklasele ka vea ja kalevlane vormistas vabavisetest lõpptulemuseks 84:80.

Kalev/Cramo parimad skooritegijad olid Kristjan Kitsing ja Kyle Vinales, kes viskasid mõlemad 17 punkti. Janari Jõesaar ja Aigars Škele said kumbki kirja 14 punkti ning Sten Sokk lisas 11 silma. Kristjan Kangur piirdus 5 punktiga, kuid hankis see-eest Kalevi parima lauavõitlejana 8 lauapalli, enne kui ta mängu lõpus viie veaga pingile langes. Zeniidi parim oli kaksikduubli teinud Gustavo Ayon, kes viskas üleplatsimehena 18 punkti ja võttis 11 lauapalli.

Kalev/Cramol on nüüd VTB Ühisliigas kirjas kolm võitu ja üks kaotus, millega tõusti turniiritabelis teisele kohale. Seitsmendal kohal jätkaval Peterburi Zeniidil seisab tabelis kaks võitu ja kaks kaotust. Oma järgmise mängu peab Kalev/Cramo sel laupäeval, kui võõrsil minnakse vastamisi Permi Parmaga. Permi meeskond on kaotanud kõik kolm senist kohtumist.