Kitsingu olulised kaugvisked tüürisid meeskonna võiduni, Ravennale hooaja esimene kaotus

-Kaspar Kitsing | Foto: Massimo Nazzaro/Pallacanestro Forlì 2.015

Itaalia esiliiga (Serie A2) kolmandas voorus sai eestlaste koduklubidest võidumaitset tunda Kaspar Kitsing ja Forli 2.015. Hooaega kahe võiduga alustanud Ravenna Orasi, kelle koosseisu kuuluvad Kaspar Treier ning Mikk Jurkatamm, said nädalavahetusel kirja kindla kaotuse.

Koduväljakul uniselt alustanud Forli avastas end hooaega kahe napi võiduga alustanud San Severo (2-0) vastu esimese veerandaja järel 17:26 kaotusseisus, kuid võrdsustas poolajaks mängupildi. Äärmiselt tasavägiselt kulgenud kolmandal veerandajal mängis olulist rolli ka Kaspar Kitsing. 18-aastane ja ligi kahemeetrine mängumehe esimene kaugvise lõpetas kolmanda neljandiku ning viis Forli 64:62 juhtima. Otsustava veerandaja alguses lisas Kitsing veel ühe kolmese ning rohkem vastased liidriohje endale ei saanud. Võitlusliku mängu lõppresultaadiks kujunesid Forli võidunumbrid 89:78 (17:26, 27:17, 20:19, 25:16).

Kaspar Kitsingu teenistuslehele jäid 12 minutiga kuus olulist rolli mänginud punkti (kahesed 0/2, kolmesed 2/3), lisaks noppis noormees ka ühe ründelaua ja tegi kolm isiklikku viga. Forli suurim korvikütt oli Erik Rush 27 punktiga.

Ühtlaselt visanud San Severo kasuks tõid Del Demps ja Michele Antelli 15 silma.

Veronas kohtusid kaks täiseduga meeskonda – kohalik Tezenis (2-0) ning Ravenna Orasi (2-0). Külalised püsisid esimesel poolajal mängus (32:43), kuid kolmanda veerandaja keskel oli Verona edu kasvanud juba 16-punktiliseks (54:38). Peamiselt Charles Thomase vedamisel andis Ravenna veerandaja lõpuks lahingu (12:2), mille lõpetas Kaspar Treieri kaks tabavat vabaviset seisuks 50:56. Neljandal veerandajal külalistel enam miskit lauale panna ei olnud ning hooaja esimene kaotus 63:84 (15:17, 17:26, 18:13, 13:28) oli tõsiasi. Ravenna murelapseks osutusid 24 pallikaotust, millest nende üks liidreid Giddy Potts võttis enda nimele lausa kuus.

Kaspar Treier panustas 18 minuti jooksul 5 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 1/3, vabavisked 2/2), 6 lauapalli, ühe korvisöödu ja ühe vaheltlõike. Mikk Jurkatamme saagiks jäi 16 mänguminutiga 2 silma (kahesed 1/2, kolmesed 0/3) ja üks lauapall. Charles Thomas kogus kohtumise lõpuks 24 punkti ja 11 lauapalli märkiva kaksikduubli.

Verona tulemuslikeim oli ameeriklasest leegionär Kenny Hasbrouck 25 punktiga.

Nii Forli kui ka Ravenna jätkavad kolme vooru järel kahe võiduga, millega ollakse A-alagrupi ülaosas.