fbpx
Close

Kanguri ja temast “selgelt noorema” Ayoni duell võis panna põntsu Läti õllemüügile

Avatar
-Kristjan Kangur ja Gustavo Ayon | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäeval Kalevi spordihallis sisuliselt täismaja publikule Peterburi Zeniidi 84:80 võitmisega ühe klubi ajaloo vägevaima etenduse pakkunud BC Kalev/Cramo poolel oli taas väga suures rollis meeskonna 36-aastane tugitala Kristjan Kangur. Sisuliselt kõik väljakul viibitud 26 minutit vastaste staari Gustavo Ayoniga põhimõttelist heitlust pidanud eestlane  oli nõus pärast ilusat võitu rääkima nii enda esitusest, kohtunikest, Ayonist kui ka Cramo võõrmängijatest.

Pärast mängu Cramo riietusruumi ees Kangurit oodates oli kuulda, et emotsioonid olid meeskonnal üleval ning duširuumis lasti kuuldavale ka korralik ühine rõõmuhüüd. Korvpalliplatsil pea paarikümne aasta jooksul palju erinevat kogenud Kristjan Kangur oli Korvpall24.ee portaali hinnangul Eesti klubi võidu üks võtmefiguure, kuigi mehe arvele jäi vaid 5 punkti ja meeskonna parimana ka 8 lauapalli. Peamise töö tegi Kangur ära kaitses, kus tuli lubatud ja lubamatute võtete piiril balansseerides takistada Zeniidi kuulsat tsentrit Gustavo Ayoni.

Pärast mängu meie mehega tehtud intervjuu algas “ehtkangurliku” lausega: “Alati saab paremaks minna!” Aga siis tuli mehele muie näole ja ta lisas: “Ei no, kõik on hästi. Pärast võitu on alati meeleolu üleval ja kõik on tore. Aga uued mängud tulevad peale, seega pilvedesse ei saa püsima jääda.”

Kanguri puhul on olude sunnil hetkel tegemist Cramo põhikeskmängijaga, kes Zeniidi vastu sai episoodiliselt vahetust vaid leegionärilt Ryan Richardsilt, kes sisuliselt ainsana ülejäänud ansamblist välja kukkus. “Pikemate ja massiivsemate meestega ei ole lihtne võidelda. Kehaliselt annab tunda, aga mis siin ikka. Ega kurta ju ei tohi, kuna olukord on selline ja loodame, et klubi omalt poolt annab ka mingi panuse ja suudab siis ikkagi mingisugused pikad meile leida,” kommenteeris kogenud eestlane oma vaatenurgast olukorda tiimi eesliinis.

Zeniidi vankrit vedas Kangurist kaks aastat noorem mehhiklane Gustavo Ayon, kelle varasemast CV-st leiame nelja erineva tiimi särgis peetud 138 NBA kohtumist ja Madridi Realiga kaks Euroliiga ning neli Hispaania liiga tiitlit. Tuues välja meeste sarnase vanuse, palus Kangur naljaga pooleks viidata, et Ayon on temast ikkagi “selgelt noorem”. Aga kohati väga emotsionaalseks ja jõuliseks kiskunud omavahelist duelli mehhiklasest staariga Kangur üle ei tähtsustanud.

“Pean iga mäng olema valmis ükskõik keda katma. Spetsiaalselt kellegi vastu varakult ette ei valmistu. Skautingus vaatame üle, kes meile vastu tulevad. Pean tundma õppima kõikide vastaste oskusi ja kõiki positsioone, nii tagamängijaid kui pikki. Skautingu käigus võtamegi kõik mängijad läbi,” selgitas endine Eesti koondislane.

Kahe kogenud mehe duelli oli kõrvalt nauditav vaadata ning veidi meenutas see ka malematši, kus mängutarkusega tahetakse teisele oma tahe peale suruda. Küsisime Kangurilt, kas ta tundis, justkui tema ja Ayoni heitlus käis mitte niiväga füüsilisel tasandil kui just intelligentsuse peale ning ülejäänud matš kulges kohati omas tempos nende ümber?

“Tahad öelda, et me olime aeglased või?” küsis Kangur naerdes vastu ja jätkas: “Mina ja teised mängime nii, nagu peatreener meilt nõuab ja kuidas me treeningutel harjutame. See, kuidas vastased mängivad, on nende mure. Ma ei oska päris hästi kommenteerida, kas me mängisime kahekesi mingis omas tempos või mitte. Mina üritan mängida nii, nagu meie võistkonnal vaja on.”

-Gustavo Ayon ja Kristjan Kangur | Foto: Siim Semiskar

Kanguri jaoks lõppes seekordne mäng viie veaga, kui Ayoni vastu tuli kõik võimalused määrusi rikkuda ära kasutada. Samas oli pikkade duellis mõlemalt poolt ka palju kätelaiutamist ja tundus, et vilemeeste otsustega alati rahule ei jäädud. “Ma ütlen selle kohta, et enam ma Lätist õlut ei osta. See üks Läti kohtunik ei olnud täna väga sõbralik,” viskas Kangur nalja. “Tõsisemalt rääkides, siis mängudes käib alati selline võitlus. Eriti punkt-punkti mängus, kus nii häälekas rahvas on saalis. Suur tänu, et nii palju rahvast tuli. See on loomulik, et vahepeal natukene lained löövad pea peal kokku kõigil mängijatel. Aga see ongi korvpall ja arvan, et rahval oli seda hea vaadata,” viis mängumees teema kohtunike pealt osavalt kodupubliku kiitmisele.

Nagu Cramo abitreener Indrek Reinbok viimases Korvpall24.ee podcastis “Möödavise” selgitas, siis ilma ühegi puhta keskmängijata pallimine on hetkel nende klubi jaoks nii miinus kui pluss. Sama mõtte tõi välja ka Kangur: “Eks me oleme hetkel – kuna mängime ilma tsentrita – kõigi jaoks mõnevõrra ebamugav vastane. Vastaste pikad peavad välja tulema ja meie tagumistel on rohkem võimalusi sisse nõelata ja läbiminekuid teha.”

17 punktiga Kalevi resultatiivseimaks kerkinud tagamehe Kyle Vinalese suunas jagus Kanguril küll kiidusõnu, kuid samas usub mees, et publik pole 27-aastase ameeriklase kõiki võimeid veel näinud: “Ta on tubli, aga eks üksteisemõistmine võtab meil veel aega ja temal võtab aega ka peatreeneri tahtmistest aru saamine. Temas on veel midagi peidus ja ta võib paremaks minna.”

Kangurile vahetusminuteid pakkunud Ryan Richardsi roll Zeniidi vastu jäi napiks ja kasutegur olematuks, kuid Kangur pole nõus kolleegi veel maha kandma: “Loodame temast ikka parimat. Isegi need minutid, mis ta täna mängis, oli ta võistkonnale abiks. Loodan, et ta saab ennast füüsiliselt korda. Kui ta on normaalses konditsioonis, siis arvan, et temast on meile kindlasti abi.”

Lõpetuseks küsisime Kangurilt, kui kaua Cramo mehed selliselt jaksavad, kui lühikese rotatsiooniga tuleb mängida kõrge tempoga ning mitmetel meestel veel seejuures oma tavapärasest positsioonist väljas. “Raske küsimus, ma ei oska sellele vastata. Eks vaatame, võtame asja mäng-mängult. Täna naudime seda hetke, et me suutsime võita tugevat Euroliigas mängivat võistkonda. Homme puhkame ja siis hakkame edasi mõtlema, kes meie järgmine vastane on. Ärme riku hetkel oma võiduemotsiooni ära,” soovis Kangur lõpetada positiivsel noodil.

Kalev/Cramo kaua puhata ei saa, kui juba 26. oktoobril mängitakse võõrsil Permi Parmaga.

scroll to top
Inline
Inline