fbpx
Close

Arstilt ja füsioterapeudilt rohelise tule saanud Erik Keedus naaseb TalTechi

Avatar
-Erik Keedus 2013. aastal TTÜ KK meeskonnas | Foto: Siim Semiskar

TalTechi korvpallimeeskond andis esmaspäeval teada järjekordse endise Eesti korvpallikoondislase liitumisest, kui varem välja hõigatud Indrek Kajupangale ja Tanel Sokule lisaks tõmbab tehnikaülikooli särgi selga ka Erik Keedus.

30-aastane ja 198 cm pikkune ääremängija alustas oma kõrgliigakarjääri just toona veel TTÜ nime kandnud meeskonnas, kui 2007. aastal ta noore korvpallurina oma esimesed kümme meistriliigamatši kirja sai. TTÜ-s pallis Keedus koguni aastani 2014, kui läks edasi BC Kalev/Cramo ridadesse, kellega ta krooniti neljal korral ka Eesti meistriks.

Kalev/Cramo aastate lõpu rikkus Keedusel raske põlvetrauma ning 2019/20 hooaja alguses liikus mees edasi Rapla Avis Utilitase klubisse. Raplas sai ääremängija teha kaasa vaid kuus matši, kuna pidi uuesti minema põlveoperatsioonile. Nende väheste kohtumistega oli Keedus Paf Eesti-Läti liigas Rapla eest suures rollis, kui keskmiselt 32 minutiga tõi 10,8 punkti, 7 lauapalli, 3 söötu ja ühe vaheltlõike.

Korvpall24.ee portaal uuris Keeduselt, kas koroonapaus aitas tal jalad korda saada ning uueks hooajaks saab valmistuda täie hooga. “Pikem paus põlvele halvasti kindlasti ei mõjunud. Olen teinud kogu suve selle nimel tööd, et hooajaks 100-protsendiliselt valmis olla. Nii arst kui füsioterapeut on täiskoormusega treeninguteks andnud rohelise tule,” vahendas Keedus head uudist.

Keeduse sõnul oli huvi tema vastu erinevatest Eesti klubidest, sealhulgas ka senisest tiimist Raplast: “Otsustamine võttis aega ja kaalumist, sest eelmine hooaeg jäi ju Raplas poolikuks ja ka nende poolt oli huvi olemas. Võtsin kogu protsessi rahulikult ja mõtlesin enda jaoks läbi, mida tulevalt hooajalt soovin. Paratamatult pean mõtlema ka selle peale, mis sportlaskarjääri lõppedes saab.”

Kogenud ääremängija viimasest lausest võis välja lugeda, et lisaks korvpallile istub ta TalTechis uuesti ka koolipinki ning seda kinnitas Keedus ka ise: “Alustan käesolevast sügisest magistrikraadi omandamisega. Kooli minekust sai üks põhiargumente võistkonna valikul. Suvel kaalusin pikalt ja tundus õige hetk koolipinki naasmiseks. Tean juba varasemast, et TalTechis on ideaalne võimalus sport ja õpingud ühendada.”

Keedus teab, mida räägib, sest varasemalt TTÜ nime kandnud õppeasutus on talle tuttav koht ning sirgudes TTÜ KK noortesüsteemist esindas ta tehnikaülikooli korvpalliklubi kõrgliigas lõpuks seitse hooaega. Toonase ajaga on lisaks nimele TalTechis palju muutunud: “Sisuliselt on ainult saal sama, kuigi saaliski on vahepeal uus põrand pandud,” muigas mängumees. “Sellest ajast, kui mina veel TTÜ-s pallisin, on alles vaid Siim Raudla, kes oli siis mängija, nüüd aga ÜKE treener. Nii mängijad kui taustajõud on muutunud. Samas täiesti uude keskkonda ei tule, sest taustajõudude ja mängijate seas on ka neid, kellega varasem kokkupuude olemas.”

TalTechi korvpallimeeskonnas on treeningud täie hooga juba käimas, kuid peamine rõhk on veel üldkehalisel ettevalmistusel. “Kuna hooaja ettevalmistus on alles lapsekingades ja saalis oleme seni ainult visanud, on praegu raske meeskonnale hinnangut anda. Õhkkond on treeningutel töine. Paistab, et kõik on juba suvel enda füüsise kallal vaeva näinud ja kuna eelmise hooaja lõpust on pikk aeg möödas, siis mänguisu on suur,” sõnas Keedus lõpetuseks.

scroll to top
Inline
Inline