fbpx
Close

Indrek Kajupank liitub TalTechiga ja istub koolipinki: tahan endale tõestada, mida ma 18-aastaselt ei uskunud

Avatar
-Indrek Kajupank | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäeval teatas TalTechi korvpallimeeskond, et viimased viis hooaega Rapla korvpallimeeskonna au kaitsnud pikaaegne Eesti koondise ääremängija ja kolmekordne Eesti meister Indrek Kajupank naaseb pealinna ja asub esindama ülikooliklubi.

Juuni lõpus Tallinna 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste etapil Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus vihjas Kajupank, et ta plaanib oma korvpallurikarjääris muutusi. Nüüd on selge, et muutused tulevad, kuna korvpalli kõrvalt istub Kajupank 32-aastasena ka koolipinki.

“Koroonakriis tekitas olukorra, kus oli aega erinevad teemad läbi mõelda ja jõuda kõige sellega sinna, kuhu reaalselt, olgem ausad, mul aeg käes ongi. Tuleb hakata rohkem mõtlema tuleviku ja enda isikliku elu peale. Tahan ennast täiendada ja otsustasin valida koolitee,” kommenteeris Kajupank Korvpall24.ee portaalile.

2-meetrine mängumees lisas: “TalTech ja Eesti Mereakadeemia oli selle minu mõttekäigu üks ootamatu ja põnev kokkusattumus, mis mulle väga sobis. Kindlasti ei anna ma korvpallis järele. Vastupidi, tahan ennast proovile panna ja tõestada endale seda, mida ma 18-aastaselt ei uskunud – et korvpall ja õpingud käsikäes on tehtavad.”

Kõrgliigakarjääri hooajal 2007/08 Triobet/Dalkia meeskonnas alustanud Kajupank liikus juba 2008. aastal päris suurde mängu ehk BC Kalev/Cramosse. Sellest hetkest alates esindaski saarlane vaid kahte Eesti korvpalliklubi: Kalev/Cramot aastatel 2008-10 ja 2013-15 ning Raplat 2010-13 ja 2015-20.

Tõsise ja hingestatud töömehena Raplas fännide suureks lemmikuks tõusnud Kajupank tõi koroonaviiruse poolt ära rikutud hooajal Paf Eesti-Läti liigas 23 mänguga keskmiselt 30,7 minutiga 14,6 punkti, 3,4 lauapalli ja 1,8 resultatiivset söötu.

“Raplast lahkumine tekitab minus kahtlemata emotsioone. Olen ju ise öelnud, et Rapla võiks olla koht, kus mängin karjääri lõpetamiseni. Nii olengi tundnud. Aga praegune olukord tegi kogu maailmas korrektuure ja arvan, et eelseisvad õpingud on minu jaoks hea samm,” selgitas Kajupank otsust.

TalTechi kõrgliigameeskonnal on viimastel hooaegadel olnud paberil väga korralik meeskond, kuid tulemuseks pole seda suudetud erinevatel põhjustel realiseerida. Üliõpilasmeeskonnal on kindlasti vaja kogenud mängumeest, kes raskel hetkel tiimi väljakul kokku võtaks ja mõned julgustavad sõnad lausuks. Seni oli taoliseks mängumeheks Gregor Arbet, kes algavaks hooajaks kolis TalTechis spordidirektoriks ja võtab abitreenerina koha sisse ka meeskonna pingil.

“Gregor oli kindlasti noorematele hea eeskuju. Mullegi oleks,” muigas Kajupank. “Aga kindlasti proovin olla kõigi jaoks kasulik nii, kuidas oskan. Seda ma võin öelda, et minu eesmärk on alati võita.”

Kajupank liitub esmaspäeval TalTechi treeningutega enda sõnul üsna korralikus seisus: “Suur tänu tuleb öelda korvpallikodule, kus suvel sai hea kambaga koos treenida. Kindlasti on uueks hooajaks vaja veel kõvasti vaeva näha, aga koondise juures tehtu oli väga positiivne. Eelmisel nädalal puhkasin kondid viimast korda välja ja nüüd ootan põnevusega eesolevaid treeninguid ja uut hooaega.”

scroll to top
Inline
Inline