fbpx
Close

INTERVJUU | Indrek Kajupank: minu puhul on oodata muutusi, aga kõike ei hakka veel välja ütlema

Avatar
-Indrek Kajupank | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval Snelli staadionil toimunud 3×3 korvpalliturniiril pidi meie tänavuse hooaja senine edukaim tiim Boft leppima endiste Euroopa meistrite järel teise kohaga. Martin Dorbeku, Jaan Puideti ja Rain Veidemani kõrval tegi Joonas Järveläineni asendajana kaasa pikaaegne Rapla Avis Utilitase ääremängija Indrek Kajupank.

Korvpall24.ee istus pärast turniiri lõppu 32-aastase ja 2-meetrise mängumehega maha, et küsida värskeid kommentaare nii 3×3 turniiri kui järgmise hooaja plaanide kohta.

Tõsise spordimehena tunnistas Kajupank ausalt, et nimekas Riia võistkond mängis nad finaalis selgelt üle ning lätlased olid paremad nii füüsiliselt kui 3×3 korvpallis ülimalt vajalikus kokkumängus. Eriti põnevaks läks Kajupanga jutt aga tulevikust rääkides, kui saime teada, et uue hooaja eel on tema puhul oodata teatavaid muudatusi.

Kuidas (Bofti meeskonna vedaja) Martin (Dorbek) Sind veenis siia tulema?

Ütleme nii, et Martiniga oleme varemgi koos mänginud. Oli see vist 2012. aasta Moskva MM ja mõned etapid pärast seda eestikatel. Temaga koos mängimine on alati lõbus. Dorbek on töörügaja, minul polegi platsil eriti palju ülesandeid. Sellises tiimis on hea mängida. Põgusalt, kui koondise raames hakkasime trenni tegema, siis ta mainis mulle, et äkki tuleksin. Järveläinenil tuli vist mingi asi vahele ja eks ma teda asendama pidin.

Millal Sa viimati 3×3 korvpalli mängisid?

Tegelikult mängisin mai lõpus siinsamas hooaja esimesel etapil koos oma tädipojaga, kes tahtis meistriliigameeste vahel osaleda. Siis olid meil (Mario) Paiste ja (Kaido) Saks ka.

Aga enne seda?

See jäi äkki aastasse 2015? Päris ammu. Ma pole tahtnud põlve tõttu eriti mängida ja üldse keha pärast riskida. Mul on siin erinevaid operatsioone vahepeal olnud. Aga praegu tunnen ennast enesekindlalt ja keha on tugev, siis riskin jälle.

Sel korral olid lätlased kohal ja finaalis te neile lõpuks vastu ei saanud. Mille taha see jäi?

Siin oli nii üht kui teist. Füüsiline vorm oli neil kindlasti parem. Lätlaste kiirused olid päris muljetavaldavad ja nad on aastaid kokku mänginud. Ega nad niisama pole maailma ränkingus nii kõrgel kohal. Nad teavad täpselt, kuhu liikuda ja mis kiirustel. Juba kõrvalt vaadates oli muljetavaldav. Mängus tuli see vahe välja ka, saime korraliku sauna. Eks me ise hakkasime mingite asjadega kiirustama. See nii ongi, et kui võhm hakkab otsa saama, siis hakkavad kehvad lahendused sisse tulema.

3×3 korvpall on ikkagi piisavalt erinev mäng kui tavaline mäng?

Muidugi. See on palju intensiivsem. Kiired otsused tuleb teha järjest ja lühikese aja jooksul. 5-5 korvpallis on mänguseisakuid ja mehi väljakul rohkem. Mõni mees saab nurgas puhata. Siin peavad olema kõik neli meest väga korraliku tasemega.

Kuidas Su füüsis turniiri vastu pidas? Isegi mängude vahel väga pikki pause täna ei antud.

Finaalis ma enam selle kiirusega hakkama ei saanudki, aga ülejäänud mängud olid normaalsed. Ega ma pole niisama mere ääres päevitanud (Naerab.). Koondise raames olen juba veidi treeninud ja iseseisvalt natuke lisaks. Võrreldes mai lõpu etapiga on asi juba palju lõbusam. Kui natukene veel rügada, siis järgmine etapp peaks veel mõnusam olema. Pole hullu midagi.

Rääkides lõbususest, kas nüüd, kus koroonakriis on vaikselt juba unustatud, kas oled hakanud ka uue hooaja plaane tegema? Kas tulevik tundub helgem, kui paar-kolm kuud tagasi?

Helgem? Ei tea, kas saab öelda, et helgem, aga võimalik, et on muutusi oodata. Aega mõelda oli piisavalt ja kuna enam ma pole korvpalluritee alguses, siis arvan, et võib minu puhul oodata mingit muutust.

Kas vihjad, et Sa ei jätka enam täisprofessionaalina?

Las jääb väike saladus ja üllatusmoment ka (Naerab.). Ma siin kõike ei hakka veel välja ütlema.

Või see muutus tähendab klubivahetust?

Samamoodi. Las see olla kõik üllatus, siis inimesed saavad mõelda.

Kaua inimesed peavad mõtlema? Millal Sa oma otsuse teatavaks teed?

Siis, kui hooaeg algab. Vaatame, varem ei hakka ma siin midagi… Küll varsti kusagilt midagi kuulda on, praegu ei saa ma veel midagi 100% öelda ja väita. Siin on veel muutusteks aega küll.

Aga kas Rapla klubi on Sinuga ja teiste mängijatega kontaktis olnud?

Eks sidet ikka hoiame, aga järgmisest hooajast me pole rääkinud.

Aga kas mõni teine Eesti klubi on järgmise hooaja kohta küsinud?

Mõni teine Eesti klubi on küll.

-Indrek Kajupank Siim Semiskarile intervjuud andmas | Foto: Reigo Kimmel

Kui Sa koondisega treenid, siis kas peatreener Jukka Toijala näeb sind oma plaanides? Olete sellest rääkinud?

Jah, oleme rääkinud. Koondise mõte on mul viimasel ajal olnud küll selline, et ega ma väga ennast enam seal mängimas ei näe. Meil on päris palju mehi, kes tahavad koondisesse pääseda. Ma ei põe, kui ma enam koosseisu ei saa. Aga selle suve korvpallikodu plaan oli mulle hea võimalus ennast vormi ajada. Sellised olid minu mõtted, aga Jukka veenis mind ümber, et ma teeks kogu programmi ilusti kaasa ja juulis kaasab ta mind ilmselt ka mängudele. Vaatame, kui tubli ma olen. Ega ta mind lihtsalt läbi ei lase, aga rääkisime ja ta nägi, kuidas ma treenin.

Sa oled näinud nüüd meie noort generatsiooni kõrvalt. Kui head need mehed tegelikult on? Kas neile anti koondises krediiti või nad ikkagi lõid jalaga ukse lahti ja lükkasid sinusuguse vanema generatsiooni kõrvale?

Ma arvan, et nii üht kui teist. Meil on neid tublisid vanemaid mehi ka veel alles. Eks on arusaadav, et noortest peab ju ülevaate saama. Selles mõttes tuli mingi võimalus anda ka kõige uuematele tulijatele. Konkreetselt minu positsiooni peal on mehed juba ennast noorelt… tegelikult saab nende kohta öelda juba mehed, pole nad siin mingid noored enam. Kõik on õiglane. Kui (Kregor) Hermet paneb liigas 38 punkti mängu, siis minul pole sinna midagi vastu panna (Muigab.).

On Sinu jaoks naljakas või üllatav, et polnud ammu, kui Sina olid see noor mängija, kes tuli alt üles. Nüüd aga istud siin tooli peal ja räägid sellist veterankorvpalluri juttu?

Ütleme nii, et ma pole koondises olnud päris selline noor alt üles tulija, sest mul oli ees see generatsioon, kes pikalt koos mängis. Olen kogu aeg koondises pildil olnud ja treeningutel osalenud, aga kooseisu sain ju ikkagi suhteliselt vana mängijana. Nüüd viimasel ajal olen olnud ka koosseisus, aga nii vara ma sinna ei murdnud, nagu praegu meie uuem generatsioon. Selles mõttes on neil päris lahe alustada koos täiesti algusest ja viia oma kamp lõpuni välja. Ma arvan, et neil saab olema päris suur pusimine, et (Kristjan) Kanguri, (Janar) Taltsi, (Gregor) Arbeti, (Tanel) Soku ja (Gert) Dorbeku generatsioon üle teha. Nemad jõudsid lõpuks sinna, kuhu nad tahtsid. Vaatame, kas meie noored ka jõuavad.

Kas Sind näeb 3×3 etappidel sel suvel veel või nüüd, kui koondisemängud peale tulevad, siis oli praegune viimane kord?

Kuna tänavu on see huvitav (kuue mängija) reegel, siis nüüd on Bofti roster täidetud. Kuna uusi mehi juurde võtta ei saa, ei tohi võistkonda alt vedada. Vaatame, kuidas meil siin edaspidi meestega on, kes on terve ja kes mitte. On väga suur võimalus, et mind saab veel näha.

scroll to top
Inline
Inline