Baskonia tegi noorema Dragici juhtimisel ilusa tagasituleku ja pääses finaali

-Zoran Dragic | Foto: imago images/Lackovic/Scanpix

Sander Raieste koduklubi Baskonia alistas meistriliiga play-off’i turniiri poolfinaalis Valencia Basketi 75:73 ning jõudis finaali.

Turniiri võõrustaja Valencia võitis avapoolaja 42:33, ent kolmanda veerandi lõpuks pääses Baskonia juba ise punktiga ette. Pingeline heitlus jätkus kuni kohtumise lõpuni, kuid Baskonial õnnestus viimastel minutitel eduseisust kinni hoida.

Baskonia parim oli üleplatsimehena 21 silma visanud Zoran Dragic, meeskonna kapten Tornike Šengelia toetas teda 17 ja Shavon Shields 13 punktiga. Raieste võitjate koosseisu ei kuulunud. Valencia resultatiivseim oli Sam Van Rossom, kelle arvele jäi 14 punkti.

Baskonia kohtub finaalis Barcelonaga, kes alistas Burgose San Pablo 98:84. Poolajaks vaid kahe punktiga juhtinud Barcelona murdis Burgose klubi kolmandal veerandil, mis võideti 29:17.

Barcelona resultatiivseimaks kerkis eile ühtlasi ka liiga kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Nikola Mirotic, kes viskas 18 punkti. Esimest korda ajaloos poolfinaali jõudnud Burgose San Pablo parim oli Vitor Benite 16 punktiga.

Finaalmäng toimub homme õhtul. Pall pannakse mängu Eesti aja järgi kell 21.00.