Selles BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonna leegionäre puudutava artikliseeria osas oleme jõudnud viieaastase perioodi algusesse, kus meeskonna peatreeneriks oli Alar Varrak ning mille jooksul võideti neli Eesti meistritiitlit, kaks karikat, saavutati Balti liigas pronks ning VTB Ühisliigas jõuti parimal juhul üheksandale kohale. Selles artiklis käsitleme hooaegasid 2012/13 ja 2013/14, kus meeskonnaga liitusid näiteks sellised nimekad mängumehed nagu Frank Elegar ja Vlad Moldoveanu.
Hooajal 2012/13 kuulus meeskonda kuus välismängijat, kui jätkasid Armands Škele ja Bamba Fall ning lisandusid neil ameeriklast. Osaleti kolmes liigas – Eesti meistriliiga võideti, Balti liigas saadi ajalooline kolmas koht, mis jäigi meeskonna ainsaks medaliks selles sarjas, ning VTB Ühisliigas jäädi oma alagrupis kolme võidu ja viieteist kaotusega kümne meeskonna seas viimaseks. Korra alistati Donetski klubi Ukrainast ning kahel korral poolakate Turow. Siiski tuleb tunnistada, et meeskonna konkurentsivõime paranes jätkuvalt, suuri “pakke” suudeti vältida (suurimad allajäämised olid 18-punktised – toim.) ning nappe kaotusi kogunes päris hulganisti. Peatreenerist rääkides alustati hooaega küll Aivar Kuusmaa juhendamisel, kuid juba novembris asus tema asemel meeskonda pikemaks perioodiks juhtima Alar Varrak.
Kui Bamba Fallist kirjutasime juba ka eelmises osas, siis toona 22-aastasena Kalev/Cramo hingekirja kuulunud Toomas Raadik pakkus meile seekordse osa algatuseks veel väikese sissevaate Bamba maailma. “Bambaga veetsin ma koos kõige enam aega, kuna elasime suhteliselt lähestikku. Ta oli see mees, kes tegelikult oli rahulik, aga alati unustas midagi ära või juhtus temaga midagi kummalist. Eesti ilm näiteks ei morjendanud teda kunagi. Oli väljas +20 või -20 kraadi, siis tuli see mees ikka plätudega trenni. Jõuludel oli meil õhtusöök vanalinnas, väljas oli -4 kraadi ja sadas lörtsi. Bamba tuli välja endale omaselt ehk särgiväel. Kuna söögikohale väga lähedale polnud võimalust parkida, siis Bamba jalutas 10 minutit mööda vanalinna särgiväel. Temaga on neid lugusid muidugi veel omajagu,” naeris Raadik.