fbpx
Close

BC Kalev/Cramo särgi tõmbab selga aastaid ookeani taga mänginud Eesti tagamees

Avatar
-Indrek Sunelik | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo teatas reedel, et uueks hooajaks liitub meeskonnaga kunagi klubi noortetiimides pallinud 20-aastane ja 2-meetrine pikkune tagamängija Indrek Sunelik.

Aastaid juba USA-s keskkoolikorvpalli mänginud Sunelik lõi 2019 aasta lõpus käed Arkansas State’i ülikooliga, kuhu ta pidi mängima siirduma 2020/21 hooajaks. Koroonaviirus tõmbas sellele plaanile aga kriipsu peale.

“Tuli viirus ja ei saanud suvel ettevalmistust tegema minna. Pärast seda tuli välja, et hooaeg lükati edasi ning keegi ei tea, kas sel õppeaastal üldse mängitakse. Seetõttu otsustasin aastaks koju jääda,” selgitas Sunelik Korvpall24.ee portaalile.

Noormehe sõnul tekkis BC Kalev/Cramo meeskonnal tema vastu huvi läbi koondise ja Kalevi abitreeneri Indrek Reinboki, kui ta põlvevigastusest taastudes suvel kokku kutsutud korvpallikodus treenimas käis.

Sunelik esindas aastaid tagasi BC Kalevi noortetiime, kuid põhitiimiga kokkupuudet tal polnud: “Kui noorena veel Eestis mängisin, olin umbes 14-15-aastane. Mäletan, et mängisin viimasel aastal ka esiliigatiimi eest, kuid esindustiimiga meil eriti kokkupuudet polnud. Teadsin, et kui mingisuguseks mängumeheks tahan saada, siis pean ennast kuskil välismaal proovile panema.”

Kalev/Cramo tiim on juba koos treenimas, kuid loomulikult ei oska Sunelik midagi põhjapanevat meeskonna kohta veel öelda: “Kogu satsi pole veel koos, kuid nii palju, kui trenne oleme teinud, on kõik väga tore olnud. Muidugi peab mänguminutite nimel võitlema, aga samal ajal saab endast vanematelt õppida ja seda teadmist endaga kaasa võtta.”

BC Kalev/Cramo mänedžer Ramo Kask kommenteeris värsket täiendust nii: “Indreku näol on tegemist huvitava noormängijaga, kellele klubi soovis anda võimaluse ennast meie juures proovile panna. Sunelik on oma korvpalliteed alustanud just meie noortesüsteemist ja hea meel on teda näha tagasi meie ridades. Saab olema hea jälgida tema motiveeritust, teotahet ja arengut kogu hooaja vältel.”

scroll to top
Inline
Inline