fbpx
Close

Maik-Kalev Kotsari uue koduklubi peatreener: eestlase näol on tegemist “näljase mängumehega”

Avatar
-Maik-Kalev Kotsar | AFP/Scanpix

Reedel kinnitas Saksamaa kõrgliigaklubi Hamburg Towers, et uuel hooajal liitub nendega Euroopas oma profikarjääri alustav eestlasest tsenter Maik-Kalev Kotsar. Oma kodulehel iseloomustatakse eestlast kui “musklitest koosnevat 122 kilogrammist ja 211 cm pikkust meest”.

“Towers otsis tugevat kaitsemängijat ning ma näen siin klubis võimalust mängida suurt rolli,” rääkis 23-aastane Kotsar klubi kodulehele. “Ma eelistan mängida tsentri positsioonil, kuid suure ääre kohal suudan vastata ka kiiremate ja atleetlikumate pallurite mängule.”

“Kui ma USA-sse ülikooli läksin, kaalusin ma umbes 90 kilogrammi. Võtsin seal umbes 30 kg juurde, aga kaotasin samas keharasva. Seetõttu suudan jalgadest väledalt liikuda ja tulen pick and roll olukordades toime ka tagamängijate vastu,” tutvustas Kotsar oma võimeid.

Hamburgi meeskonnas särgi numbriga 11 selga tõmbav Kotsar teenis oma viimasel ülikooliaastal South Carolina Gamecocksi NCAA eest keskmiselt 30 ja pool minutit mänguaega, mille jooksul jäi eestlase arvele keskmiselt 11,2 punkti, 6,3 lauapalli, 2,3 resultatiivset söötu, 1,5 vaheltlõiget ja 1,1 blokeeritud viset mängus.

2013. aastal loodud Hamburg Towers mängis aastatel 2014-2019 Saksamaa tugevuselt teises ProA liigas. Pärast võidukat 2018/2019 hooaega tõusti Saksamaa kõrgliigasse ehk korvpalli Bundesligasse, kus Towers piirdus debüüthooajal 3 võidu ja 17 kaotusega, mis jättis nad 17 meeskonna konkurentsis viimaseks. Koroonapandeemia tõttu säilitati aga koht kõrgliigas ka 2020/2021 hooajaks.

Klubi peatreeneri Pedro Calles’i sõnul on Kotsari näol tegemist “näljase mängumehega”. “Maik toob meeskonda palju energiat ja ta teab, mida teha, et tiimi aidata hoida võimalikult kõrget mängutaset.”

Eestlane ise on uueks väljakutseks igati valmis: “Mida vaja teha on, et võidaksime, seda olen valmis endast andma!”

scroll to top
Inline
Inline