Eesti U16 neidude koondise hammas leedukate peale ei hakanud

-Keandra Koorits | Foto: Siim Semiskar

U16 koondiste Balti Matšil Kaunases olid vastamisi Marko Parkoneni juhitud Eesti ja Leedu eakaaslased. Naabrite neidude tiim võitis kohtumise 63:48 (17:16, 12:4, 17:16, 17:12).

Kohtumine algas väga tasavägiselt ning meie neiud olid võitluseks hästi valmis. Teisel veerandil tuli aga mõõn sisse ning leedukad lasti poolajale puhkama üheksapunktilises eduseisus. Eesti neidudel oli väga must päev kolmesejoone tagant, kui 24-st üritusest tabati vaid üks. Teisel poolajal jätkus tänu heale lauavõitlusele (54 lauapalli leedukate 40 vastu) tasavägine mäng, mille Leedu lõpuks 15-punktiga võitis.

Eesti poolelt oli parim Keandra Koorits (185 cm), kes tõi ligi 25 minutiga 22 punkti (52% visketabavus), võttis 5 lauapalli, andis ühe korvisöödu ja tegi ühe vaheltlõike. Teised pallurid kahekohalise punktiskoorini ei jõudnud.

Leedukate parimad olid Vilte Andrunaviciute (177 cm) 21 punkti ja 8 lauapalliga ning Neda Pilatkute (170 cm), kes tõi 17 punkti. Leedukate visketabavus oli 35% meie 28% vastu.