Eesti U16 noormeeste koondis vandus tasavägises mängus Leedu eakaaslastele alla

-Karl Markus Poom | Foto: Siim Semiskar

Eesti U16 noormehed kohtusid Kaunases Balti Matšil Leedu eakaaslastega. Tasavägises heitluses jäi napilt 78:75 (17:15, 20:24, 28:19, 13:17) peale kodumeeskond.

Kohtumine algas ja kulges suures plaanis võrdse võitluse tähe all. Kui esimese veerandaja võitis Leedu ”roheline” meeskond kahe silmaga, siis poolajapausile mindi juba Eesti kahepunktilises eduseisus. Kolmas veerandaja lõpus tabas Eestit väike mõõn ja seetõttu leiti end otsustava veerandaja algusminuteil 11-punktilises kaotusseisus. Tugeva võitlusega rebiti väljakuperemeestele järgi ning pool minutit enne lõpusireeni oli tablool 75:75 viiginumbrid. Lõpus olid leedulased veidi kindlamad ja võtsid napi 78:75 võidu.

Eesti poolelt kogusid kahekohalise arvu punkte viis mängijat. Kõige resultatiivsemat mängu näitas Rando Roos, kes viskas 15 punkti, võttis 4 lauda ja andis 4 tulemuslikku söötu. Võrdselt 14 punkti viskasid Aleksander Tassa ja Karl Markus Poom. Poom hankis ka 14 lauapalli. Karl Gustav Jurtšenko ja Kaspar Clemet Kuusmaa viskasid vastavalt 11 ja 10 silma.

Kodumeeskonna resultatiivseim oli Modestas Babraitis, kelle arvele jäi 15 punkti ja 10 lauapalli. Emilis Bartninkas lisas 13 silma ja 9 lauapalli.