Kolmeseid lähivisetest paremini tabanud Eesti U16 poisid said jagu Taanist, neiud samuti võidukad

-Espen Mägi | Foto: Siim Semiskar

Soomes toimuval U16 vanuseklassi Põhjamaade meistrivõistluste turniiril on Eesti koondisel pärast teist mängudepäeva saldos neli võitu neljast kohtumisest. Kui avapäeval said nii meie noormehed kui neiud jagu Islandist, siis esmaspäeval mängiti üle Taani eakaaslased.

Eesti poiste U16 koondis kontrollis mängu taanlaste vastu esimesed kolm veerandaega ning teenis lõpuks 69:60 (18:14, 23:14, 22:16, 6:16) võidu. Kahepunktiviskeid vaid 30-protsendiliselt tabanud (Taanil 41%) eestlased suutsid kolmesekaare tagant tabada 10/29 ehk 36% (vastased 3/21 ja 14%) ja tänu sellele võidu koju tuua. Vabaviskejoonel olid mõlemad meeskonnad, aga eriti Taani, täitsa kipsis – Eesti tabavusprotsent 57% ja Taanil kõigest 35%.

Võrdselt 19 punkti viskasid Eesti poolel Espen Mägi ja Jorke Aav, teise korraliku esituse järjest teinud Mägi kontole kogunes ka 9 lauapalli ja 3 resultatiivset söötu. Gerrit Lehe tõi 9 punkti, 8 lauapalli ja 3 vaheltlõiget, Tormi Joonatan Metsla lisas 8 silma. Taani parim oli Anton Harring Östoft 15 punkti, 12 lauapalli ja 4 vaheltlõikega.

Sama stsenaariumi järgi kulges ka neidude kohtumine, kus Eesti võitis kolm esimest perioodi ning viimasel veerandil lasi vastase veidi ligemale. Meie tüdrukutele lõpuks 77:67 (26:22, 18:17, 24:14, 9:14) võit. Taani küll viskas väljakult paremini kui Eesti naiskond (kahesed 48% vs 41% ja kolmesed 38% vs 21%), kuid teist päeva järjest sundisid eestlannad vastased palju pallikaotusi tegema – 33 meie 23 vastu.

Keandra Koorits oli üleplatsinaine 25 punktiga ning hankis lisaks ka 5 lauapalli. Kristel Rattasepp lisas 12 silma ja 5 lauapalli ning Maria Vasar viskas 10 punkti. Taani kasuks tegi kolmeseid 4/6 tabanud Liva Speidel Hjorth 17 punkti ja 11 lauapalliga kaksikduubli, Ida Dittmann Christensen lisas 15 silma.

Teisipäeval on Eesti vastaseks Rootsi, kellel esmaspäeval oli puhkepäev. Rootsi poiste U16 koondis on turniiri alustanud 96:66 võiduga Norra vastu ning 55:81 kaotusega Taanile, Rootsi neiud on seni võitnud 78:27 Norrat ja 78:42 Taanit.