fbpx
Close

BC Kalev/Cramo toob meeskonda hea käega ameeriklase, kes suudab võrgud põlema visata

Avatar
-Gabe Bealer | Foto: Utah Utes

BC Kalev/Cramo allkirjastas lepingu ameeriklasest väikese ääre Gabe Bealeriga, kellest loodetakse asendajat Hispaaniasse lahkunud Eesti koondislasele Janari Jõesaarele.

25-aastane ja 198 cm pikkune Bealer mängis kolledžikorvpalli aastatel 2015-18 väga tugevas Utah’ ülikoolis. Kui esimesel kahel aastal oli ta tiimis vahetusmees, siis kolmandal hooajal kerkis põhiviisiklaseks ja sai keskmiselt mänguaega 19,1 minutit.

Statistikasse kogunesid tal sel hooajal keskmiselt 5,9 punkti, 2 lauapalli ja keskmiselt 1,5 kolmepunktiviset mängus. Seejuures kaugelt tabas ta viskeid 41-protsendiliselt.

Esimesel ülikoolihooajal oli Bealeri meeskonnakaaslaseks teiste seas praegune San Antonio Spursi austerlasest tsenter Jakob Pöltl, kaks esimest hooaega mängis mees koos praegu Los Angeles Lakersi eest NBA väljakutel särava Kyle Kuzmaga.

Oma esimesel profiaastal mängus Bealer kahes erinevas liigas, kui Makedoonias sai 18 kohtumist kirja KK Pelisteri ridades ja kolm matši esindas Luksemburgi klubi Arantia Larochette.

Makedoonias olid mehe keskmised näitajad 35,3 minutit, 23,5 punkti, 6,9 lauapalli ja 1,9 vaheltlõiget. Kolmeste tabavuseks oli mehel koguni 42,3%. Luksemburgis tõi ta nendes kolmes kohtumises keskmiselt 39,1 minutiga lausa 28,7 punkti.

Mullu tegi Bealer kaasa Serbia kõrgliigas KK Vrsaci meeskonnas, kus sai kirja 18 mängu. Keskmiselt 30,3 minutiga tõi mees koguni 18,4 punkti, 6,4 lauapalli, 1,3 korvisöötu ja 1,3 vaheltlõiget. Kaugvisete protsendiks oli 38,1% ja vabavisetel lausa 88,7%.

scroll to top
Inline
Inline