fbpx
Close

Martin Paasoja tahab teha kõik, et hooaeg Hispaanias poleks turismireis, vaid korvpallireis

Avatar
-Martin Paasoja | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäeval saabusid Eesti korvpalli jaoks head uudised Hispaaniast, kui sealse esiliiga ehk LEB Goldi klubi Real Valladolid teatas Eesti koondise tagamängija Martin Paasoja palkamisest. 27-aastane ja 191 cm pikkune mängumees tunnistas Korvpall24.ee portaalile, et kogu tehing algusest lõpuni sai paika ülimalt kiiresti.

Kuluaarides oli teada, et Paasoja peaks uuel hooajal jätkama BC Kalev/Cramo ridades, vaid leping oli veel allkirjastamata. “Eks mul olid kõik asjad nii arvestatud, et jätkan Cramos. Tegin ju nendega juba trenni. Viimasel hetkel tekkis selline võimalus ja otsustasin sellest kinni haarata. Asjad kulgesid kõik väga kiiresti – laupäeva hommikul ma ei teadnud veel midagi ja pühapäeva õhtuks oli minule leping ära saadetud ja sain all kirjutada,” selgitas Paasoja.

Lõppenud hooajal oli Real Valladolid Hispaania tugevuselt teisel liigatasemel koroonaviiruse pandeemia alguseks 18 võidu ja 6 kaotusega esikohal. Tiimile pakuti võimalust tõusta Hispaania kõrgliigasse, kuid klubi ei täitnud vajalikke nõudeid ja jätkab siiski esiliigas.

“Mina ei teagi, kas neile lõpuks ei antudki võimalust tõusta või see jäi ikkagi raha taha. ACB-sse tõusmiseks peab eelarve päris suur olema. Üksikasju ma ei tea, aga ACB vist väga ei tahtnud neile kohta anda, kuna keegi eelmisel hooajal liigast välja ei kukkunud,” rääkis eestlasest tagamees.

Paasoja kinnitusel on klubil ambitsioon uuel hooajal LEB Gold taas võita. Kuigi meeskond saab olema täiesti muutunud, siis eesmärgid jäävad samaks.

“Nagu ma treeneriga suheldes teada sain ja klubi kodulehel treeneri kommentaaris kirjas oli, siis mind tahetakse sinna nii “number ühe” kui “kahe” peale. Seal peaks olema kolm põhilist tagamängijat (Antoine Mason ja Jan Melwin Pantzar – toim.), kes need kaks kohta ära täidavad. Lisaks minule üks ameeriklane ja noor 20-aastane rootslane,” rääkis Paasoja.

Tema sõnul ei oska ta Hispaania esiliiga võimalikku taset senikogetud Rumeenia kõrgliiga ja Kreeka esiliigaga võrrelda, kuna välja jättes Rauno Nurgeri või Kristian Kullamäe klubide mõningate mängude tipphetkedega pole ta mänge näinud.

“Äkki Rumeeniaga umbes ühes mastis võiks olla? Stiili poolest ma sain aru, et meie meeskond tahab palju joosta ja keskenduda kiirele korvpallile. Minule see sobib, kuna saan siis oma tugevusi paremini rakendada,” sõnas Paasoja.

Nüüd jääb Paasojal paar nädalat pöialt hoida, et olukord koroonaviirusega veel hullemaks ei lähe, kuna Valladolidi oodatakse teda septembri esimesel poolel. Seni pole mees Hispaaniat väga avastada saanud ja loodab, et ka seekordne minek ei kujuneks turismireisiks. “Olen korra Madridis käinud, aga rohkem kuskil väga mitte. Loodan, et see saab minu jaoks olema ikka korvpallireis,” muigas Paasoja lõpetuseks.

scroll to top
Inline
Inline