fbpx
Close

Eesti noortekoondislase klubi langetati Itaalias aste madalamale ja noormees otsib uut mängupaika

Avatar
-Kirill Koršunov | Foto: Siim Semiskar

Kui juuli teises pooles saime vahendada rõõmusõnumit, et Eesti noortekoondislane Kirill Koršunov siirdub uueks hooajaks Itaalias sammu edasi ja asub mängima Serie A2 tasemel pallivas Juvecaserta tiimis, siis kahjuks nii ikkagi ei lähe.

Kuna klubi rahaline seis oli liiga halb, siis ei andnud Itaalia korvpalliliidu vastav komisjon Juvecasertale Itaalia esiliigas mängimiseks rohelist tuld ning 1991. aastal lausa Itaalia meistriks kroonitud klubi peab jätkama Serie B tasemel.

Korvpall24.ee võttis ühendust 20-aastase ja 204 cm pikkuse ääremängija Kirill Koršunoviga, kes pidi legendaarse Oscar Schmidti endisesse kodumeeskonda siirduma 2-aastase lepingu alusel.

Mullu Livorno Don Bosco meeskonnas Itaalia Serie C-s pallinud Eesti noortekoondislane kinnitas, et Juvecaserta pudenemine aste madalamale tähendab seda, et ta on endale uut klubi otsimas.

“Jah, olen uue klubi otsingutel, kuid arvan, et Serie A2 pääseda on praeguseks võimatu, kuna tiimid on juba komplekteeritud. Vaatan hetkel ainult Itaalias ringis ning momendil veel ühtegi kindlat varianti pole,” kommenteeris Koršunov.

Eelmisel suvel tegi Koršunov kaasa U20 korvpallikoondises, mis sai B-divisjoni EM-il 10. koha. Vahetult enne ärasõitu vigastada saanud ääremängija sai finaalturniiril kaasa teha pooltes kohtumistes ja kogus keskmiselt 17,2 minutiga 8,5 punkti, 2,3 lauapalli, 1,5 korvisöötu ja 1,8 vaheltlõiget.

Sel suvel oli Koršunov kaasatud korvpallikodu tegemistesse, kui koondise põhimeeste juurde kutsuti ka meie tulevikutalendid.

scroll to top
Inline
Inline