fbpx
Close

Itaalia tippklubiga ettevalmistust tegev Kaspar Treier: koroonaviirus pidevalt mõjutab meid

Avatar
-Kaspar Treier | Foto: Dinamo Sassari Facebook

Uuel korvpallihooajal on Itaalia kõrgliigas pallinud eestlaste nimekirja lisandumas meie noor koondislane Kaspar Treier, kes siirdus suvel saapamaa tippklubisse Sassari Dinamo.

Korvpall24.ee uuris 20-aastaselt ja 204 cm pikkuselt ääremängijalt, kuidas senine ettevalmistus Sassaris on sujunud nii temal isiklikult kui kogu meeskonnal. Ühtlasi saime ka teada, kes on need mängumehed, kellega eestlasel tuleb treeningutel hakata mänguminutite nimel võitlema. Üle ega ümber ei saanud me ka koroonaviirusest, mis on treeningutele toonud hoopis uued reeglid.

Hooaega alustas Sassari tiim mägedes eestlastele hästi tuttava Cagliari jalgpallivõistkonna treeningpaigas ning jätkas siis juba korvpallisaalis. Esimesed treeningkohtumised on kavas 20. ja 22. augustil turniiril Cagliaris, kus kohtutakse Milano ja Veneziaga.

Teil algas ettevalmistus Sassarist kagu suunas asuvas Aritzos? Mis kohaga tegemist oli, kui kaua seal laagerdasite ja mis täpsemalt tegite?

Aritzo on mägedes, kus tavaliselt teeb ettevalmistust ja treeninglaagreid Cagliari jalgpallivõistkond. Aritzos olime seitse päeva ja korvpalliga ei teinud me midagi. Palju oli üldfüüsilist trenni ja treeningud basseinis.

Kui suur osa meeskonnast juuli alguses juba koos oli? Kas ainult nooremad ja kohalikud või juba välismängijaid ka?

Aritzos alustasime ainult itaallaste ja noormängijatega. Ma olin ainus välismaalane. Välismängijad hakkasid kohale jõudma augusti alguses.

Kas ettevalmistusega alustati rahulikult või pandi kohe tamp peale?

Alustasime rahulikult, sest paus oli ikkagi pikk. Treenerid olid ettevaatlikud.

Nüüd olete kolinud korvpallisaali? Millal see juhtus?

Pärast Aritzo laagrit anti paar päeva puhkust ja siis tulime Olbiasse treeninglaagrisse. Hakkasime siin küll korvpallitrenne tegema, aga alustasime ilma kontaktita. Trennides on taktikalised elemendid sees, aga teeme paar korda nädalas üldfüüsilist ka.

-Kaspar Treier ja Sassari Dinamo korvpallimeeskond | Foto: Dinamo Sassari Facebook

Mis mulje peatreener Gianmarco Pozzecco Sulle on jätnud? On ta mees, kes kõigi mängijatega pidevalt suhtleb ja mõtteid jagab või pigem vaatab asja kõrvalt ja laseb abitreeneritel suhelda?

Pozzecco on hea mulje jätnud. Mängijatega suhtleb ta palju ja hoiab kõigil motivatsiooni kõrgel. Treeningutel laseb ta abitreeneritel ka osa võtta.

Kuidas hetkel meeskond tundub, kas on tugev koosseis kokku saadud?

Võistkond on tugev. Sassari tahtis koostada tiimi n-ö Euroopa mindset’iga, mis peaks olema meie trump. Mängijate vahel on hea keemia ja kõikidel on korralik korvpalli IQ.

Kes on Sinu positsioonil need mehed, kellega Sul tuleb hakata mänguminutite eest võitlema?

Minu positsioonidel on (Jason) Burnell, (Eimantas) Bendzius ja (Justin) Tillman. Aga kõik oleme mängijad, kes suudavad rohkem kui ühte positsiooni täita, seega raske on öelda, kellega täpselt võitlemiseks läheb.

Kuidas koroonaviirus on ettevalmistust mõjutanud või võib veel mõjutada?

Eks ta pidevalt mõjutab. Desinfitseerimist on taustajõududel palju ja kui me parasjagu korvpalliplatsil pole, siis peame omavahel distantsi hoidma. Joogipausidel on kõigil oma kindel koht ja kõik matid, kummilindid ja muu varustus on nummerdatud ning kellegi teise asju kasutada ei tohi.

scroll to top
Inline
Inline