fbpx
Close

Eesti noortekoondislane siirdub legendaarse Oscar Schmidti endisesse koduklubisse

Avatar
-Kirill Koršunov | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeval teatas Itaalia esiliiga ehk Serie A2 klubi JuveCaserta, et 2-aastane leping on sõlmitud lootustandva 204 cm pikkuse Eesti noortekoondislase Kirill Koršunoviga.

1991. aastal lausa Itaalia meistriks kroonitud klubis, mis sai nime kuulsa Torino Juventuse jalgpallimeeskonna järgi, on omal ajal mänginud sellised korvpallimaailma staarid nagu brasiillane Oscar Schmidt ning Itaalia legendid Nando Gentile ja Vincenzo Esposito.

Läbi aegade üheks parimaks skooritegijaks kogu maailma korvpallis peetud Schmidt esindas JuveCaserta ridu aastatel 1982-90 ja võitis 1988. aastal tiimiga Itaalia karika. Koguni kuuel aastal oli ta Itaalia kõrgliiga suurimaks punktikütiks ning nimetati 2017. aastal Itaalia korvpalli kuulsuste halli.

Caserta linna tiim hoidis eelmisel hooajal katkestamise momendil Serie A2 idaregioonis 9 võidu ja 16 kaotusega 14 tiimi hulgas 12. kohta. Meeskonna vedajateks olid varem Leedu klubi Šiauliai pallinud ameeriklasest tagamees Seth Allen ja tema kaasmaalasest tsenter Mike Carlson.

JuveCaserta klubi kirjutas oma Facebooki kontol, et klubi president Nicola D’Andreas loodab 20-aastasest Koršunovist klubile järgmisteks aastateks olulist täiendust.

Mullu Livorno Don Bosco meeskonnas Itaalia Serie C-s pallinud Koršunov sõnas klubi pressiteate vahendusel: “Olen õnnelik selle uue kogemuse üle ja loodan anda endast parima klubi eest, millel on Itaalia korvpallimaastikul ja -ajaloos oluline roll. Minu jaoks on tähtis olla valmis mängutaseme tõusuks. Annan endast kõik, et pakkuda JuveCaserta fännidele palju rõõmu.”

Eelmisel suvel tegi Koršunov kaasa U20 korvpallikoondises, mis sai B-divisjoni EM-il 10. koha. Vahetult enne ärasõitu vigastada saanud ääremängija sai finaalturniiril kaasa teha pooltes kohtumistes ja kogus keskmiselt 17,2 minutiga 8,5 punkti, 2,3 lauapalli, 1,5 korvisöötu ja 1,8 vaheltlõiget.

Sel suvel oli Koršunov kaasatud korvpallikodu tegemistesse, kui koondise põhimeeste juurde kutsuti ka meie tulevikutalendid.

scroll to top
Inline
Inline