fbpx
Close

Rumeeniasse siirduv Rait-Riivo Laane: seal tuleb saal kuumaks kütta!

Avatar
-Rait-Riivo Laane | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeval sai ametlikuks uudis, et Eesti koondise mängujuht Rait-Riivo Laane siirdub pärast ühte vaheaastat koduses Paf Eesti-Läti korvpalliliigas tagasi välismaale. Varasemalt kolm aastat Kreeka esiliigas pallinud 27-aastane ja 179 cm pikkune tagamees esindab uuel hooajal Rumeenia kõrgliigaklubi Miercurea Ciuc CSM.

Miercurea Ciuc on kolmest külast koosnev maakonnakeskus ajaloos korduvalt ungarlastele kuulunud piirkonnas, kus koguni 81% elanikest on senini etnilised ungarlased ja rumeenlasi on kõigest 17%. Umbes kümme aastat tagasi läbi viidud rahvaloenduse andmetel elas külades kokku ca 38 000 inimest.

Miercurea Ciuc on Rumeenia üks külmemaid paiku, kus talvised temperatuurid kukuvad tihti juba novembris lausa -20 kraadi peale ning lumi on üsna tavaline oktoobrist aprillini.

Miercurea Ciuc CSM on 18 aastat tagasi loodud korvpalliklubi, mis mängib 1700 istekohaga spordisaalis. 2010-ndatel suures osas tugevuselt teises liigas pallinud tiim kerkis 2018. aastal meistriliigasse, kui Rumeenia korvpallis kaks kõrgemat liigat ühendati.

Lõppenud hooajal hoidis Miercurea Ciuc CSM katkestamise hetkel 4 võidu ja 13 kaotusega 16 tiimi hulgas eelviimast ehk 15. positsiooni, heideldes kohtadele 13.-16. Tiimis oli lisaks rumeenlastele ja Rumeenia passiga ungarlastele välismängijad Sloveeniast ja Kanadast.

Rait-Riivo Laane andis esimesed kommentaarid Korvpall24.ee portaalile: “Ma tean, et see liiga taseme mõistes on väga korralik. See saab päris väljakutsuv olema. Võib tunduda küll, et Rumeenia korvpall, aga liiga mõistes on nad väga okeid ja midagi kerget ei saa olema.”

Küsisime kolm hooaega Kreekas veetnud mängujuhi käest, kas teda tõmbabki lõunamaa temperamendiga riikidesse. “Ma seda ei oska öelda, kas just tõmbab, aga see liiga on kindlasti päris huvitav. Võib eeldada, et nad on iseloomult üsna sarnased (kreeklastele),” vastas Laane naerdes.

“Oli ka teisi variante, nii Eestist kui välismaalt. Mõttekohta täitsa oli,” kinnitas Laane. Tema sõnul on leping küll tehtud, aga täit kindlust see praeguses olukorras siiski ei anna. “Koroonaviirus pani põntsu eelmisele hooajale ja ei taha veel ära sõnuda, aga täitsa võib ju olla, et liiga ei lähegi üldse käima. See oleks väga pahasti. Elame päev korraga ja vaatame.”

Eesti koondise mängujuht on enda sõnul Miercurea Ciuc CSM meeskonna peatreeneriga korra suhelnud ning temale seatud ootused anti edasi: “Ta loodab minust väljaku peal liidrit. Mitte alati punktid ja söödud, aga olek ja organiseerimine. Nii nagu ikka mängujuhil – treeneri parem käsi ja suudaks tulemust teha. Ise tuleb ka tubli olla, aga kõige tähtsam on ikka meeskonna edu.”

Laane sõnul ongi üks ülesanne vedada eelmisel hooajal liiga põhja jäänud tiim uuel hooajal kindlasti kõrgemale ning eesmärgiks on võetud play-off’i pääsemine. “Aga paljud meeskonnad pole seal komplekteerima veel hakanudki ja olukord on koroonaviiruse tõttu samamoodi keeruline nagu meil siin. Hetkel ei oska veel päris täpselt öelda, milline saab olema meeskondade komplekteerituse tase, aga väljakutseks on oma tiim võimalikult kõrgele vedada.”

See, et tegemist on Rumeenia ühe kõige külmema linnaga, Laanet ei heiduta. “Tuleb valmis olla. Kõik lõunamaariigid pole sellised, et lähed palmi ja päikese alla. Loodan, et vähemalt saal on siis soe või tuleb see kuumaks kütta,” on tagamehel miinuskraadide vastu hea plaan olemas.

scroll to top
Inline
Inline