fbpx
Close

BC Kalev/Cramosse naasev Sten Sokk: meil kõigil on tänavu midagi tõestada

Avatar
-Sten Sokk | Foto: Siim Semiskar

Kui alles hiljuti teatas BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond, et Kreeka esiliigast naaseb kodumaale viskav tagamees Martin Paasoja, siis nüüd sai selgeks, et sama sammu teeb ka 30-aastane ja 184 cm pikkune mängujuht Sten Sokk.

Kõrgliigadebüüdi juba hooajal 2005/06 teinud Sokk tuleb uueks hooajaks tagasi klubisse, kus ta mängis aastatel 2015-18. Varasemalt on ta koduses liigas esindanud ka Noortekoondis/Audentese, Triobet/Dalkia, Tartu Ülikooli ja Rakvere Tarva ridasid.

Välismaa kogemust on pikaaegsel Eesti koondislasel samuti omajagu, kui hooaja 2012/13 veetis mängumees Gruusias Tbilisi Olimpis, siirdus seejärel Rumeeniasse Craiova tiimi ning pallis mõnda aega ka Venemaa tugevuselt teises liigas Moskva Dünamo särgis.

Lõppenud hooaja mängis Sokk taas piiri taga, kui pallis Kreeka esiliigas Thessaloniki Iraklises. Seejuures aitas tagamees täita meeskonnale hooaja hakul pandud eesmärgid ning uueks aastaks teenis klubi koha Kreeka kõrgliigasse. Eestlane kogus 31 mänguga keskmiselt 23,5 minutit, 7,7 punkti, 4,5 resultatiivset söötu ja 1,9 lauapalli. Mehe visketabavused olid väljakult kokku 46,9% (sealhulgas kolmesed 37,2%) ning vabavisked 78,3%.

“Ma tahtsin sel hooajal augustiks oma töökoha paika saada, aga Kreekas liiguvad need asjad üsna aeglaselt ning konkreetset pakkumist sealt ei tulnud. Pere on ka Eestis, lapsed väikesed ning soov on rohkem nende juures olla,” selgitas Sokk Korvpall24.ee portaalile põhjust, miks ta Kreekas ei jätka ja kodumaale naaseb.

Mängujuht lisas: “Kalev/Cramo on minu jaoks tuttav koht ning klubina ollakse alati edasipürgivad ja pakutakse Eestis ka kõige kõrgemat mängutaset. Kui võimalus tekkis, siis tegin selle valiku, et VTB Ühisliigas pallida ja Eesti-Läti korvpalliliigas võidu peale mängida.”

Nagu mainitud, siis Kalev/Cramo on Sokule tuttav klubi, kui aastatel 2015-18 juhtis ta kolmel hooajal klubi rünnakuid ning teenis selles ajavahemikus kolm Eesti meistritiitlit. Varasemalt oli tal üks liigavõit ette näidata ka Tartu Ülikooli ajast (2010).

“Tundub, et kõigil, alates eestlastest ja lõpetades välismaalastega, on Kalev/Cramos tänavu midagi tõestada. Saab olema huvitav kooslus, kuigi komplekteerimine pole veel päris lõpuni jõudnud. Aga kõik mehed alustavad Kalev/Cramo karjääri justkui nullist ja peavad ennast uuele peatreenerile tõestama,” analüüsis Sokk.

Kogenud mehena teab ta, et mänguaega sellisel tasemel niisama ei jagata: “Minutite eest tuleb alati võidelda, ükskõik, kes trennis vastas on. Kasvõi selle pärast, et ise heas vormis olla või meeskonnakaaslased vormis hoida. Hetkel ma nii kaugele veel mõelnud ei ole ja ennast tuleb tõestada pigem peatreenerile kui kellelegi teisele.”

Sokk kinnitas Korvpall24.ee portaalile ka kõlakaid, et Tallinna Kalev/TLÜ oli mehe palkamisest huvitatud. “Tallinna Kaleviga olime juba mingil määral jõudnud üksteisemõistmiseni, aga kuna Cramo otsustas mulle pakkumise teha, siis kaalukausid vajusid nende kasuks.”

Olümpiavõitja Tiit Soku poeg on olnud oma isa käe all ka pikalt Eesti koondise põhimängujuht ning täitis seda rolli ka 2015. aasta EM-finaalturniiril Riias, kus tema arvele jäi keskmiselt 29 minutiga 6 punkti, 4,2 resultatiivset söötu ja 2,6 lauapalli.

scroll to top
Inline
Inline