VAATA | Esimene kaotus jättis Eesti U18 koondise raskesse seisu

-Eesti U18 korvpallikoondis | Foto: fiba.basketball

Eesti kuni 18-aastaste noormeeste koondis sai Rumeenias Oradeas toimuval Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiril esimese kaotuse, kui alagrupivooru neljandas mängus jäädi 79:89 (14:19, 21:28, 27:25, 17:17) alla Belgiale.

Mängu esimesed kaheksa minutit kulgesid tasavägiselt, ent avaveerandi lõpuks rebisid vastased viie punktiga ette (14:19). Teise veerandi alguses jõuti Karl Andres Matute Perneri lähiviskest vaid kahe silma kaugusele (20:22), kuid seejärel läks Belgia oma teed ning poolajaks oli Eesti kaotusseis juba 12-punktiline (35:47).

Pärast vaheaega oli teravamaks pooleks Eesti ning Kerr Kriisa kaugviskest jõuti korraks veel nelja punkti kaugusele (58:62). Veerandaja lõpp kuulus paraku vastastele ja viimasele viimasele kümnele minutile mindi vastu 10-punktilises kaotusseisus (62:72). Viimasel veerandil eestlased enam Belgiale ohtlikuks ei saanud ning sama suure vahega mäng ka lõppes.

Belglased paistsid silma hea visketabamusega – 55,4% eestlaste 37,9% vastu. Lauavõitluses jäi peale Eesti 36:33.

Eesti resultatiivseim oli Kerr Kriisa, kes viskas 20 punkti, võttis 3 lauapalli ning jagas kaaslastele 8 korvisöötu. Kahekohalise punktisummani jõudsid Eesti poolelt veel Karl Andres Matute Perner ja Mait Peterson, kes kogusid vastavalt 16 ja 10 punkti. Joonas Riismaa viskas 8 punkti ja hankis meeskonna parimana 11 lauapalli. Vastaste poolel oli resultatiivseim Ajay Mitchell 20 punktiga.

Homme kell 14.00 kohtub Eesti viimases alagrupimängus täiseduga jätkava Poolaga. Veerandfinaali pääsemiseks peab Eesti alagrupi viimase mängu kindlasti võitma.