fbpx
Close

AMETLIK | Indrek Reinbok: nii Raieste kui Baskonia olid keskkonnavahetusest huvitatud

Avatar
-Sander Raieste | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond kinnitas teisipäeval ka ametlikult, et käed on löödud 20-aastase Eesti koondislase Sander Raiestega, kes tuleb kodumaale mängima laenulepingu alusel Hispaania tippklubist Baskonia. Raieste tõusis Eesti koondise viimases MM-valiksarjas noormängijate hulgast esile ning krooniks sai legendaarses mängus Serbia vastu sooritatud võiduvise.

Korvpalliklubi Viimsi kasvandik siirdus Hispaaniasse 2016. aastal ning pallis seal Baskonia duubelrivistuses, kus eelmisel hooajal kogus tugevuselt kolmandas liigas 30 kohtumisega keskmiselt 24,5 minutit, 9,4 punkti, 5,3 lauapalli ja 2,1 korvisöötu.

Korvpall24.ee võttis ühendust Kalev/Cramo abitreenerina jätkava Indrek Reinbokiga, kes kinnitas Raieste palkamist ning väljendas klubipoolset rõõmu, et Eesti koondise mängija õnnestus tiimi tuua. “Kõik Eesti koondise tasemel mehed on alati olnud meie radaril ning Sandrit hakkasime me jahtima juba eelmisel hooajal, kuid siis ei läinud see õnneks. Tänavu uuesti kontakti võttes olid nii Sander kui ka Baskonia klubi keskkonnavahetusest huvitatud,” selgitas Reinbok, kelle sõnul Baskonia ongi tänavu väga jõuliselt oma noormängijaid laenule saatmas.

“Raieste tegi viimase koondisetsükliga päris ilusaid esitusi, mis näitavad mängija potentsiaali sel tasemel hakkama saada. Midagi ette ennustada, (kas Raieste mängib ennast põhirotatsiooni), on alati keeruline. Kui suurest klubist antakse mängija laenule, siis ta ikka saadetakse keskkonda, kus noormees saaks rohkem mänguminuteid kui oma koduklubis,” vihjas Reinbok, kuid lisas siis: “Meil on alles komplekteerimine pooleli ja võimatu on ennustada, milline roll kellelgi olema saab.”

Reinboki sõnul mängijate vahel heas mõttes olelusvõitluseks alles läheb: “Lõpuks peab iga mees oma minutid ikka ausalt välja teenima. Meil saab tagaliinis olema korralik valik mängijaid ning kõik tahavad platsile saada. Kellelgi see liiga lihtne olema ei saa. Aga Raieste on näidanud, et ta on võimeline mängima mitmel positsioonil. Me põhiliselt näeme teda “kolme” peal, aga ta suudab liikuda ka väiksema positsiooni suunas.”

BC Kalev/Cramo on praeguseks ametlikult teada andnud, et nende tagaliini hakkavad mehitama Martin Dorbek, Aigars Škele, Martin Paasoja ning ameeriklane Antino Jackson. Lisaks on paigas ka ääremängija Tanel Kurbase jätkamine. Peatreenerina tuleb klubi etteotsa lätlane Roberts Štelmahers.

scroll to top
Inline
Inline