Beilinson ja Akenpärg vedasid KA Tallinna Kalev/TLÜ võidule, Saage tegi võimsa kaksikduubli

-Daniel Beilinson | Foto: Siim Semiskar

Reedel peeti Saku I liigas koguni neli kohtumist, kus võidurõõmu maitsesid KA Tallinna Kalev/TLÜ (3-0), Tartu Kalev/Estiko (3-0), RSK Tarvas (2-0) ning Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid (1-1).

KA Tallinna Kalev/TLÜ alistas koduväljakul Tartu Ülikool/Kuremaa SK (0-3) 78:65 (22:21, 14:13, 15:14, 24:17). Võrdselt kulgenud mängus said Tartu Ülikool/Kuremaa SK-le saatuslikuks kaugvisked, mida suudeti tabada vaid 7%-lise täpsusega (1/14). Võitu panustasid enim väljakult hästi tabanud Daniel Beilinson (visked 8/11) 24 punkti ja 6 lauapalliga, kogenud Kiur Akenpärg lisas 23 punkti ning Erik Luts noppis 17 punkti kõrvale ka 8 lauapalli. Tartu Ülikool/Kuremaa SK punktid jagunesid ühtlasemalt, neist parimana kogus Patrik Peemot 16 punkti ja 7 lauapalli. Kahekohalise tähiseni jõudsid veel Kristofer Veismann (11), Märt Tralla (11) ning Jaanus Annok (10).

Eelmisel hooajal pronksmedali eest heidelnud Tartu Kalev/Estiko ning Paide Viking Window (1-2) kohtusid sel hooajal esimest korda. Külalisvõistkond ülikoolilinnast suutis kodumeeskonna kolme veerandaja järel 29 punkti peal hoida ning hoolimata kehvast visketabavusest (30,7%) mängu 62:51 (15:9, 16:14, 16:6, 15:22) võita. Silver Leppik tõi tartlastele 17 punkti, Gintaras Dalke lisas 10 punkti ning Artur Liiv 7 punkti ja 12 lauapalli. Kaugvisetega hädas olnud (1/16) Paide Viking Window resultatiivseimateks tõusid Siim Kams (12 punkti ja 8 lauapalli) ning Rauno Nurklik (10 punkti ja 6 lauapalli).

Hoopis lahtisemat korvpalli pakkusid publikule RSK Tarvas ja KK Viimsi/Noto (2-1). Külalised Rakverest suutsid poolajaks 10- punktise vahe sisse mängida ning hoidsid seda mängu lõpuni numbritega 104:94 (23:24, 30:19, 26:27, 25:24).  Koguni 15 kolmepunktiviset tabanud RSK Tarvase vedas võidule Kristo Saage kaksikduubel (28 punkti ja 10 lauapalli). Janis Vahter lisas 17 punkti ja Erik Kaasik 15 punkti ning 4 vaheltlõiget. KK Viimsi/Noto heaks panustas enim Kristjan Evart, kelle kontosse jäi 22 punkti, 7 lauapalli ja 6 söötu. Pea ilmeksimatult tabanud (visked 10/11) Joonas Vaino lisas 21 punkti ja 6 lauapalli ning 15-aastane Hugo Toom 15 punkti.

Mullune hõbedameeskond Eesti Maaülikool/Limitex suutis võõrsil alistada hooaega kahe võiduga alustanud Tamsalu Los Toros/TALTECH-i (2-1) 84:67 (21:6, 19:21, 25:22, 19:18). Mängu saatuse otsustas suuresti esimene veerandaeg, mille külalised 15 punktiga võitsid. Kodumeeskond lootis suuresti kaugvisetele, tabades aga vaid 5 üritust 36-st. Eesti Maaülikooli/Limitexi võidu sepistasid sel korral Joosep Russak 23 punkti ja 11 lauapalliga, Gert Kaldmäe 19 punkti ja 7 lauapalliga ning Jaagup Russak 14 punkti ja 5 lauapalliga. Tamsalu Los Toros/TALTECH-i eest tegid enim resultaati Argo Orumaa (18), Reni Alvin Kuimet (11) ja Mihkel Mager (10), kellest viimane kogus ka 7 lauapalli ning 3 vaheltlõiget.