Bratka kaksikduubel aitas Montbrisoni esimese võiduni, Anderson ja Pulk jätkasid Saksamaal edukalt

-Maaja Bratka | Foto: Siim Semiskar

Möödunud nädalavahetusel olid võistlustules mitmed välisklubides mängivad Eesti naiskorvpallurid.

Maaja Bratka koduklubi Montbrison avas Prantsusmaa esiliigas võiduarve, kui alistas külla sõitnud Reze 79:65 (24:16, 16:14, 15:21, 24:14). Algviisikusse kuulunud Bratka teenis mänguaega 32 minutit, mille jooksul viskas ta 18 punkti (kahesed 5/12, kolmesed 2/3, vabavisked 2/3), võttis 11 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, tegi ühe vaheltlõike ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Negatiivse poole peale jäid 5 pallikaotust ja 3 isiklikku viga. Bratkast rohkem viskas punkte vaid naiskonnakaaslane Alizee Girardet, kes kogus 19 silma.

Montbrisonil on nüüd kirjas üks võit ja kaks kaotust, millega hoitakse liigatabelis üheksandat kohta.

Merike Andersoni koduklubi Kelterni Rutronik Stars võttis Saksamaa kõrgliigas juba seitsmenda järjestikuse võidu, kui võõral väljakul alistati Marburg 88:85 (19:17, 21:23, 20:23, 28:22). Vahetusmängijate pingilt alustanud Anderson viskas 12 minuti jooksul 5 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/3), andis ühe resultatiivse söödu ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Negatiivse poole pealt tegi eestlanna ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

Saksamaa kõrgliigas oli võidukas ka Janne Pulga koduklubi TK Hannover, kes alistas võõrsil Halle Lionsi 75:67 (20:25, 24:9, 11:16, 20:17). Algviisikus alustanud Pulk viibis väljakul 26 minutit ning kogus selle ajaga 11 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 2/2, vabavisked 1/2), 2 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, 3 vaheltlõiget ja 3 pallikaotust, enne kui ta viie veaga pingile langes.

Mõlema eestlanna koduklubid jätkavad turniiritabeli eesotsas. Keltern pole koduliigas seni kaotanud ainsatki mängu ja hoiab täisedu seitsme võiduga esikohta, Hannover on kuue võidu ja ühe kaotusega teisel tabelireal.

Poola kõrgliigas kohtus Kadri-Ann Lassi koduklubi Krakowi Wisla võõrsil tiitlikaitsja Polkowice CCC-ga, kellele jäädi alla lausa 46:75 (14:18, 7:15, 13:18, 12:24). Algviisikus platsile jooksnud Lass teenis mänguaega 25 ja pool minutit, mille jooksul viskas ta 2 punkti (kahesed 1/8, kolmesed 0/1), võttis 4 lauapalli, sooritas ühe vaheltlõike ning blokeeris ühe vastaste pealeviske.

Konkurentidest üks-kaks mängu vähem pidanud Wisla asub nüüd liigatabelis kuue punktiga 10. kohal, olles kogunud kaks võitu ja kaks kaotust.

USA üliõpilasliigas NJCAA alistas Johanna Eliise Tederi koduülikool South Plains külla sõitnud Northwest Kansas Techi kindlalt 78:41 (17:8, 19:8, 25:7, 17:18). Vahetusmängijate pingilt alustanud Tederi arvele kogunes 26 mänguminutiga 6 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 0/1, vabavisked 2/2), 3 lauapalli, 6 resultatiivset söötu, üks vaheltlõige ja 2 pallikaotust.

NJCAA esimese divisjoni tugevuselt teiseks naiskonnaks peetav South Plains on võitnud mõlemad seni peetud kohtumised suurelt.