fbpx
Close

Chavaughn Lewis: play-offid on tulemas ning seal ma mängin oma parimat korvpalli!

-Chavaughn Lewis | Foto: Siim Semiskar

-Chavaughn Lewis | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo lõpetas tänavuse VTB Ühisliiga põhiturniiri väärt 81:76 võiduga Krasnodari Lokomotiiv-Kubani vastu, kes alistati sel hooajal mõlemas mängus. Lõppsaldoks jäi Cramol 26-st mängust klubi rekordit tähistavad 14 võitu, mis annab tabelis kas 6. või 7. koha, olenevalt laupäeval peetavast Peterburi Zeniidi ja Astana mängust.

Korvpall24.ee rääkis pärast kolmapäevast mängu Cramo tagaliini ühe liidri Chavaughn Lewisega, kes Lokomotiiv-Kubani kostitas 16 punkti, 5 lauapalli ja 3 vaheltlõikega. “Selline on õige viis, kuidas põhihooaega lõpetada,” oli Lewis väga rahul ja lisas: “Me mängime play-offidele vastu minnes oma parimat korvpalli. See on hea meile meeskonnana, aga loomulikult ka fännidele. Tahame play-off mängudele meelitada nii palju fänne kui võimalik.”

Kui avapoolajal hullas Kalev/Cramo neist tabelis kõrgemal kohal (17-8 ja 4. positsioon) lõpetanud vastasega nii nagu ise tahtis, siis kolmas veerand kaotati koguni 13:27. Õnneks suudeti viimasel veerandil ennast taas koguda ja mäng võidusadamasse tüürida.

“Korvpall on vahespurtide mäng, nii lihtsalt on,” kommenteeris Lewis meeskonna kohatist ebastabiilsust. “Meil saab ka edaspidi mõõnasid olema, kuid peame tegema paremat tööd, et neid hetki kontrolli all hoida ning nendest hooga välja tulla. Tänases (kolmapäevases – toim.) mängus me tegelikult ei suutnudki teise poolaja mõõnast korralikult üle saada, kuid paljudes teistes mängudes oleme seda suutnud. Tunnen, et play-offides peame seda valdkonda parandama.”

Kalev/Cramo saab veerandfinaalis endale vastaseks kas Kaasani Unicsi (20-5) või Moskva Himki (19-6), kes mõlemad on täielikud Euroopa tippmeeskonnad. Lewise arvates pole vahet, kellega neil kokku tuleb minna, võimalus on alati: “Lõpuks mängitakse väljakul ikkagi viis-viie vastu ning tunnen, et me suudame kõikide võistkondadega mängida. Olen valmis kõigi vastaste jaoks, kes meil veel jäänud on. Vaadates senisele hooajale tagasi, siis oleme VTB-s kõiki tiime kas võitnud või nendega väga tasavägiselt mänginud. Suudame kõigile vastu saada.”

Lisaks VTB Ühisliiga play-offile, alustab Cramo juba reedel ka Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeriat Pärnu Sadama vastu. Seal ei plaani Lewis mängutasemes allahindlust teha: “Eesti meistrivõistlustel tahame samasugust mängu näidata, kuna käes on play-offide aeg. Peame suutma välja mängida oma parima taseme, hoolimata sellest, kes meil vastas on. Ka Eestis medali võitmiseks tuleb endast kõik anda.”

Isiklikus plaanis on senise hooaja jooksul VTB Ühisliigas keskmiselt 16,2 punkti, 5,1 korvisöötu ja 3,6 lauapalli kirja saanud Lewis kannatamatult ootamas hooaja kulminatsiooni: “Hetkel ma pole kõige paremini mänginud. Täna (kolmapäeval – toim.) olin teisel poolajal veidi liimist lahti. Aga play-offid on tulemas ja seal mängin ma oma parimat korvpalli. Ootan seda aega väga!”

scroll to top