fbpx
Close

Rannar Raap: eks oleksime soovinud tegelikult teises poolfinaalis mängida

-Rannar Raap - Tanel Kurbas | Foto: Siim Semiskar

-Rannar Raap – Tanel Kurbas | Foto: Siim Semiskar

Tänavuse korvpallihooaja lõpetuseks on enne suvepuhkuse algust vaja selgitada veel Eesti meisterklubi. Kui TalTechi ja Tallinna Kalev/TLÜ poolfinaalseeria tõotab tulla väga tasavägine ja etteennustamatu, siis Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama seeriale lähevad kalevlased vastu kindla soosikuna.

“Kindlasti on (ka Pärnul omad võimalused), sest Eesti-Läti liigas oli meil neid raskeid mänge küll,” sõnas Korvpall24.ee portaalile Kalevi ääremängija Tanel Kurbas. “Põhiline saab olema enda häälestamine nendeks mängudeks. Tihti on meil mõtted VTB mängudel ja nüüd on ka nii.”

Cramo on kahel korral varemgi Pärnu tee poolfinaalis sulgenud ja tagamees Rannar Raap tahaks väga, et sel korral läheks teisiti: “Kolm on kohtuseadus (naerab – toim). Nali naljaks, eks oleksime soovinud tegelikult teises poolfinaalis mängida. Mis teha, kui võita tahame, siis peamegi kõiki võitma. Kui lähemegi lõpuks pronksiseeriasse, siis pigem hea tundega, sest Cramo vastu oleme saanud ennast proovile panna. Nende vastu olen oma hooaja parima mängu teinud ja loodan nüüd sama hästi esineda.”

Kalev/Cramol on ainsana järelejäänud nelikust kasutada see luksus, et tiimis on võtta 12 meest, keda kõiki kannatab play-offides olulisteks hetkedeks platsile saata. “Arvan, et igas mängus üks põhimees saab puhata, aga pigem ikka läheme täiskoosseisuga. Play-offides ei saa kaotusi endale lubada, iga mäng tuleb võita. Pärnu vastu me midagi uut katsetama ei lähe, teeme seda, mida trennides oleme läbi võtnud,” lubas Kurbas, et favoriidiseisusele vaatamata riskima ei hakata.

Raap tõi veerandfinaalseeria näitel välja Pärnu tugevuse, mille peale rõhuda: “Meie võlu on peitunud ühtlases võistkonnas. Ühel päeval paneb üks, teisel päeval teine. See saigi ka Rapla jaoks saatuslikuks. Arvan, et suutsime survestada kaitses nii palju, et nad lõpuks väsisid. Neil sellist jõudu ei tulnud pingi pealt nagu meil. See, et (Dominique) Hawkins viimases mängus kaasa sai teha, tuli meile isegi kasuks, sest kõik hakkasid talle lootma.”

Kogenud Tanel Kurbasel on olnud mitmekülgne hooaeg, kui ta alustas tugevas Poola liigas, kuid liitus hooaja jooksul Kalev/Cramoga. Pärast Janari Jõesaare lahkumist Hispaania meistriliigasse kerkis oluliselt ka Kurbase roll. “Enesekindlus on mul kõvasti suuremaks läinud ja usun, et saan enda rolliga siin hästi hakkama. Vabavisked, teravuste loomine ning kaitses oma mehe kinni võtmine, nende asjadega saan hakkama.”

Eeldusel, et Kalev/Cramo Pärnu alistab ja finaali jõuab, siis keda loodetakse teisest poolfinaalseeriast vastu saada? “Mõlemad meeskonnad on meie vastu näidanud head mängu. Peame ise valmis olema ja mängima 100%, et võita,” vastas Kurbas diplomaatiliselt.

Poolfinaalseeria esimene mäng peetakse Kalevi spordihallis 26. aprillil kell 19.00.

scroll to top