fbpx
Close

Donaldas Kairys on üks nominente VTB Ühisliiga aasta treeneri aunimetusele!

-Donaldas Kairys | Foto: Siim Semiskar

-Donaldas Kairys | Foto: Siim Semiskar

VTB Ühisliiga avaldas sel nädalal tänavuse põhihooaja parima treeneri kandidaadid ning suure tunnustuse pälvimise võimalus on ka BC Kalev/Cramo leedulasest juhendajal Donaldas Kairysel. 42-aastase Kairyse kõrval on nominentidena välja toodud veel Kaasani Unicsi kreeklasest loots Dimitris Priftis, Astana juhendaja Emil Rajkovic ning Nižni Novgorodi käredahäälne serblane Zoran Lukic.

Kairyse ja Kalev/Cramo põhilise saavutusena on ühisliiga kodulehel välja toodud klubi ajaloo esmakordne jõudmine play-offi. Mullu poole hooaja pealt Alar Varrakult meeskonna üle võtnud leedulane polnud ka eelmise hooaja lõpus kohamängudelt kaugel, kui lõpuks jäi kaheksandat positsiooni lahutama paar võitu.

Liiga kodulehe arvates on Kalev/Cramo pärast tähtede mängu nädalavahetust olnud ühisliiga üks ohtlikum meeskond, kui kaheksast kohtumisest on võidetud kuus. “Donaldas Kairys teab, kuidas oma mängijate tugevusi ära kasutada. Arnett Moultrie pole distantsilt ohtlik, kuid korvi all on ta uskumatult efektiivne (visketabavus 64%, 4. tulemus liigas). Kogenud Branko Mirkovic alustab algviisikus, kuid pingilt sekkuv Tony Wroten toob mängu plahvatuslikkust,” seisab artiklis.

Kairyst kiidetakse ka selle eest, et leedulane ei ole oma edu ladunud üksnes välismängijatele, kui kogenud Kristjan Kangur on algviisikus platsile jooksnud pea igas kohtumises, Kristjan Kitsing juhib liigat kolmepunktivisete tabavuselt (52,8%) ning Janari Jõesaare head esitused jäid silma Hispaania kõrgliigaklubile Tenerife, kes ääremängija endale napsas.

Kolmapäeva õhtul peab Kalev/Cramo oma viimase põhiturniiri mängu ning võit Krasnodari Lokomotiiv-Kubani vastu ning soodne tulemus Peterburi Zeniidi ja Astana mängust tõstaks Eesti esindustiimi põhiturniiril koguni kuuendale tabelireale.

scroll to top