fbpx
Close

Nõutud meheks tõusnud Janari Jõesaar: viimasel ajal läks agendil telefon kuumaks

-Janari Jõesaar | Foto: Siim Semiskar

-Janari Jõesaar | Foto: Siim Semiskar

Pühapäeva hommikul sai ametlikuks uudis, mille kohaselt siirdub Eesti koondislane Janari Jõesaar oma senisest koduklubist BC Kalev/Cramost välismaale, Hispaania kõrgliigatiimi Tenerife Iberostar. Pikalt välismaa võimalust oodanud mängumees kerkis hiljutiste heade esitustega ka teiste klubide huviorbiiti, kuid Tenerifega jõudsid läbirääkimised üsna kiirelt allkirjadeni.

25-aastase eestlase sõnul algasid hetkel Hispaania liigas koguni viiendal kohal paikneva klubiga läbirääkimised 4-5 päeva tagasi ning need päädisid lõpuks 1,5-aastase lepinguga. “Ma ei ole kunagi lootust maha matnud, olen igal aastal tahtnud välismaale minna. Loomulikult ma sisimas ootasin ja lootsin. Muidugi tegi õnnelikuks, kui see võimalus nüüd tuli,” rääkis tänavusel hooajal Kalev/Cramo särgis head mängu näidanud Jõesaar oma ambitsioonidest Korvpall24.ee portaalile..

“Isiklikus plaanis on see mulle väga hea lüke ja ma tänan Kalev/Cramot, et nad mind kinni ei hoidnud. Kahju on ikka (ära minna), kuna olin Cramos oluline lüli, aga tuleb oma karjäärile keskenduda ja ei saa põdema jääda,” lisas Eesti koondise üks liidreid.

Jõesaare sõnul tänavusel hooajal seni ühtegi ahvatlevat pakkumist talle polnud tulnud, mida oleks pidanud tõsiselt kaaluma hakkama. Kuid nüüd üleminekute tähtaegade lähenedes hakkas agendile järjest kõnesid sisse tulema. Üheks põhjuseks võis olla VTB Ühisliiga tähtede mäng, kus Jõesaar pääses asendusmehena peale ning ka pärast Serbiaga peetud koondisemängu klubid aktiviseerusid.

“Nüüd viimasel ajal agendil telefon oli täis, ju see koondisematš ja VTB mäng ajasid asja kuumaks. Ma ei tea, kui suureks faktoriks see VTB tähtede mäng oli, aga mingil määral võis ta aidata küll. Tenerife huvi oli küll varem ning jutud käisid vist juba pikemalt. Tõsiselt on nendega suheldud 4-5 päeva.”

Oma rolli kohta uues tiimis eestlane veel täpselt midagi öelda ei osanud ning sai vaid spekuleerida olemasoleva info põhjal: “Gruusia koondises mängiv ameeriklane Thaddus McFadden lasti Tenerifest minema ja otsiti samale positsioonile minu näol asendaja. Ma siis mängin tõenäoliselt nr2 peal ja nr3 peal. Eks ole näha, mis rolli ma täpselt saan.”

Huvitav on see, et Tenerife tiimis mängib 24-aastane hispaanlasest ääremängija Sebastian Saiz, kes on Jõesaarele väga tuttav mees: “See on täitsa uskumatu: me olime USA-s keskkoolis koos, siis ülikoolis ja nüüd profiklubis uuesti. Ma ei oska öelda, kas Saizi seal mängimine aitas kuidagi kaasa minu valimisele, aga huvitav fakt on see küll.”

Kui huvi Jõesaare vastu viimasel ajal suurenes, siis tõsiselt tahtis eestlast enda ridadesse ka üks Venemaa tiim: “Neil oli huvi, aga läksime kindla peale välja ja võtsime Tenerife pakkumise vastu. Venemaa klubi kaalus, kas tahaksid mind vaid selle hooaja lõpuks või järgmiseks hooajaks. Kuna Tenerifega olin juba seisus, et hakkame kohe alla kirjutama, siis nad andsid järele ja vaatavad uuel hooajal uuesti.”

Jõesaar sõidab Hispaaniasse kohale esmaspäeva varahommikuks ja siis hakkab tihe töö: “Esimesena tuleb meditsiiniline kontroll ära teha ja siis vaatame edasi. Tahan oma potentsiaali seal välja mängida ja endast parima anda. Tuleb kiiresti klubisse sisse sulanduda ja olukorraga ära harjuda. Õnneks on mul seal tuttav ees, kelle käest küsida meeskonna, rollide ja mängusüsteemi kohta. Loodan, et harjumine kaua aega ei võta ja saan kohe hakata kõvasti panema.”

Uuele väljakutsele vastu astuv eestlane lisas lõpetuseks: “Sellised üleminekud võivad minna kergelt, võivad minna raskelt. Oleneb läbirääkimistest. Minul laabus kõik enam-vähem okeilt. Ma sain sisimas juba valmistuda minekuks. Eks kokkuvõttes ikka on keeruline jätta üks koht maha ja minna välismaale, kus koheselt peab hakkama silma paistma. Aga selleks oleme me kogu elu valmistunud.”

scroll to top