fbpx
Close

EELVAADE | Kalev/Cramo ja võimaliku põhiturniiri kuuenda koha vahel seisab ees Venemaa tippklubi

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Kalev/Cramo korvpalliklubi lõpetab VTB Ühisliiga põhiturniiri kolmapäeval Saku suurhallis kell 19.00 algavas mängus Venemaa tippklubi Krasnodari Lokomotiiv-Kubani vastu.

Donaldas Kairyse hoolealused võitsid viimase kümne päeva jooksul nii Permi Parmat, Peterburi Zeniiti kui Nižni Novgorodi ja kerkisid tabelis seitsmendaks, olles kogunud 13 võitu ja 12 kaotust. Cramo peaeesmärk on nüüd hoida seljataga Nižni Novgorod (13-12), kes võõrustab pühapäeval viimases voorus Minski Tsmokit (4-21). Teoreetiliselt on Kalevil võimalik veel kerkida kuuendaks, ent selleks tuleks meil võita Krasnodari ja loota, et Peterburi Zeniit (14-11) kaotaks laupäeval kodus Astanale (15-10).

Kalev on oma kolmapäevase vastasega kohtunud Ühisliiga raames 11 korral ning võitnud neist vaid ühe, kuid see-eest viimase lahingu. Novembri alguses võõrsil saavutatud ajaloolises 85:80 võidus vedasid kalevlasi Chavaughn Lewis, Janari Jõesaar ja Branko Mirkovic, kes kogusid vastavalt 21, 15 ja 14 punkti. Jõesaar on vahepealse aja jooksul meeskonnast küll lahkunud, ent asemele on tulnud sellised mehed nagu Tony Wroten ja Arnett Moultrie.

Krasnodaril (17-7) on põhiturniiril jäänud pidada veel kaks kohtumist, kuid neljandast kohast kõrgemale tõusta või madalamale langeda neil enam võimalik pole. Play-offis kohtutakse seega Astana või Zeniidiga. Muide, sarnaselt Kalevile sai Krasnodar hiljuti kindlalt jagu Zeniidist, 94:78.

Krasnodari juhendamise võttis kuu aega tagasi üle 50-aastane USA treener Bob Donewald Jr, kes on varasemalt olnud mitme NBA klubi abitreener ning Ukraina ja Hiina koondise peatreener. Krasnodari peatreenerina alustas tänavust hooaega mäletatavasti Šaša Obradovic, kes lasti pärast Kalevile kaotamist novembri alguses lahti. Tema tööd jätkas varasem abitreener Vladimir Jovanovic, kellega otsustati koostöö lõpetada märtsis.

Krasnodari suurim skooritegija on tänavu olnud kogenud venelane Dmitri Kulagin, kes viskab keskmiselt 12 punkti mängus. Kuuest leegionärist on edukamad olnud neli ameeriklast, napilt üle 10 punkti viskavad mängu kohta kaks ääremängijat, Dorell Wright ja JaJuan Johnson. Üldiselt on Krasnodari näol aga tegu küllaltki mitmekülgse meeskonnaga, kus üks kindel liider puudub.

Klubi ajaloo esimese play-offi mängu peab Kalev mai esimesel nädalal. Play-offi avaringis on vaja võita kolm mängu, seejuures Kalev alustab seeriat kahe võõrsilmänguga.

Ühisliiga tabeliseis: Moskva CSKA 22-4, Kaasani Unics 20-5, Moskva oblasti Himki 19-5, Krasnodari Lokomotiiv-Kuban 17-7, Astana 15-10, Peterburi Zeniit 14-11, Kalev/Cramo 13-12, Nižni Novgorod 13-12.

Optibeti spordiennustuse koefitsientide tegijad Eesti klubil erilisi võimalusi ei näe, kuna nende ridade kirjutamise hetkel saaks Kalev/Cramo võidu õigesti ennustaja oma raha tagasi 2,53-kordselt. Lokomotiiv-Kubani meeskonna võidukoefitsient on oluliselt teisest puust – 1,48.

Händikäppi appi võttes võrdsustuvad kahe meeskonna võimalused Optibeti hinnangul 4,5 punkti juures. Ehk siis Cramo kuni 4-punktiline kaotus on saanud koefitsiendiks 1,86 ja Kubani vähemalt 5-punktiline võit tooks raha tagasi 1,88-kordselt.

* Otse koefitsientide juurde saab pildil klõpsates ning Optibeti konto saab endale läbi eripakkumiste registreerida SIIN.

scroll to top