fbpx
Close

Jaan Puidet pelgab kalevlaste massi, Kalev peab TalTechi võitmiseks mängima meeskondlikult

-Jaan Puidet - Mario Paiste | Foto: Siim Semiskar

-Jaan Puidet – Mario Paiste | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistrivõistlustel on koos tõeliselt soojade kevadilmade tulekuga konkurentsi jäänud veel vaid neli klubi. Viimaste aastate tavapärased medalistid Tartu Ülikool ja Rapla Avis Utilitas langesid sel korral juba veerandfinaalis ning seetõttu on ühes poolfinaalis kohtumas tiimid, TalTech ja Tallinna Kalev/TLÜ, kellel mullu nii kaugele asja polnud.

Eesti-Läti liiga põhiturniiril kohtuti omavahel kahel korral ning mängud jäid viiki 1-1. Detsembris võitis võõrsil 81:76 TalTech ja märtsis samuti võõrsil 99:83 omakorda Tallinna Kalev/TLÜ. Tasavägist heitlust võiks nende kahe tiimi vahel oodata ka poolfinaalist, kus mõlemad lähevad seeriale vastu oma trumpidega.

Tehnikaülikooli üks liidritest Jaan Puidet kuu aega tagasi saadud kaotuses probleemi ei näe: “Kartust Kalevi ees meil ei ole. Mis siin ikka pingeid peale panna. Mängime oma mängu ja midagi erilist pole.”

Tallinna Kalev/TLÜ tagamees Mario Paiste sõnas Korvpall24.ee portaalile: “Meil on kõik mehed väga heas vormis hetkel. Pluss, saime Tartuga neli head mängu ning erinevalt TalTechist pole mängupausi vahel olnud. Eesti-Läti liigas me väga kaugele ei jõudnud, kuid mänguisu pole raugenud ja ükskord pidi ebaõnn otsa ka saama ning mängulõpud meie kasuks kukkuma.”

Just pool-õnneviskega vormistas Kalev endale poolfinaali pääsu, kui tartlased saatis puhkusele Joshua Noffleti viimase sekundi skandaalne tabamus. “Eks Nofflet on hea viskaja ning meil oli ka omajagu õnne,” arvas Paiste juba ajalooks kirjutatud olukorrast.

Tema sõnul peab Kalev võiduvõimaluste hoidmiseks säilitama meeskondliku mängu: “Omad järeldused on sel teemal eelnevate mängude põhjal tehtud ja läheb paremaks. Eks meil on need (mängu)lõpud liiga individuaalseks läinud, sest on palju mehi, kes suudaksid mänge ära otsustada.”

TalTech on saanud seeriaks omajagu aega valmistuda, kuna veerandfinaalides oldi vabad. Kalevi poolel kardetakse nende kogenud ja võimast korvialust eesotsas Michael Buchanani ja Janar Taltsiga. Jaan Puidet: “Ta (Buchanan – toim.) on vormi saanud ja sellest head esitused. Meil on väiksemad keskmängijad ja temaga võib probleeme tekkida, juba massiga surub ära. Janar (Talts) on samuti suur tsenter, keda on raske katta ja tagaliinis on välismaalased, kes viskavad eemalt ning suudavad kõike teha. Kalevi poolelt võib igalt mehelt hea mäng tulla, peame valmis olema. Vaatame videoid ja treenerid panevad taktika paika.”

Poolfinaalseeria esimene mäng peetakse TalTechi koduväljakul 25. aprillil kell 19.00.

scroll to top