fbpx
Close

Võidukas Janne Schasmin: loodan, et osad meie mängijad leiavad väljundi välisliigades

-Janne Schasmin | Foto: Janeli Lilleallik

-Janne Schasmin | Foto: Janeli Lilleallik

Tallinna Ülikooli korvpallinaiskond alistas OlyBet meistriliiga finaalseeria neljandas kohtumises koduväljakul mänginud Tartu Ülikool/Kalevi numbritega 90:75 ja võitis kogu seeria mängudega 3-1.

Värskete Eesti meistrite peatreener Janne Schasmin tunnistas mängujärgses intervjuus, et naiskonnal oli raske finaalseeriaks häälestuda: “Meeletu pingelangus pärast ühisliiga lõppu, pikad sõidud, rasked mängud ja treeningud lõppesid juba märtsi alguses. Nüüd me ootasime finaalmänge päris pikalt. Uus kogemus nii mulle kui mängijatele. Me pidime need mängud ära võitma aga me teadsime, et need saavad rasked olema, sest pikk ja väsitav hooaeg oli juba seljataga.”

Schasmini sõnul ollakse rõõmsad, et tagasi on play-off-seeriad: “Eelmisel aastal oleks meid üks mäng päästnud, aga et tagasi on huvitav play-offide värin ja emotsionaalsus – see teeb korvpalli ägedaks.”

Peatreener usub, et nii mõnelegi mängijale avas tänavune hooaeg uusi uksi: “Ma siiralt loodan, et osad mängijad leiavad pärast tänavust hooaega väljundi välisliigades. Sellisel juhul saavad järgmisel aastal võimaluse noormängijad. Peame olema tänulikud, et meil on olemas Kersti Sirel ja Tallinna Ülikool, tänu kellele saavad naised treenida kaks korda päevas, professionaalsemal tasemel.” Basketile teadaolevalt on paarile Tallinna Ülikooli mängijale juba ka konkreetne pakkumine tehtud.

Tartu Ülikool/Kalevi peatreeneri Kaire Asi sõnul ei suutnud naiskond täna endale loomupärast mängu näidata. “Kui oleme siin rääkinud, et meil pole kaotada midagi ja peame mängima pingevabalt, siis täna me seda ei suutnud. Me ei pidanud täna kokkulepetest kinni ja sellest on kahju.”

scroll to top