Tallinna Ülikool oli Taaralinnas võidukas ja tuli teist aastat järjest Eesti meistriks

-Tallinna Ülikool | Foto: Janeli Lilleallik

Eesti naiste meistriliiga võitjaks tuli teist aastat järjest Tallinna Ülikool, kes alistas finaalseerias Tartu Ülikool/Kalevi 3:1. Neljandas finaalmängus alistati tartlannad võõrsil 90:75.

Mängu esimesed kaheksa minutit kulgesid Tartu naiskonna juhtimisel, kuid avaveerandi lõpuks olid võõrustajad taga 17:18. Tallinna Ülikool tegi suurema vahe sisse teise veerandaja alguses, kui tartlannad hoiti kolme punkti peal ning ise visati 13 silma. Ülejäänud veerand möödus tasavägisemalt ja poolajale mindi tiitlikaitsja 46:34 eduseisus.

Kolmanda veerandaja alguses jõudis Tallinna Ülikool kahel korral ka 18 punktiga ette, kuid Kaire Asi hoolealused polnud veel alla andnud ja vastasid 17:6 spurdiga. Viimasele veerandile mindi siiski Tallinna Ülikooli 70:61 juhtimisel. Kadri Uiga vabavisked 4.06 enne lõppu kahandasid võõrustajate kaotusseisu viiele punktile (71:76), kuid Janne Schasmini hoolealused lõpetasid kohtumise 14:4 spurdiga.

Tallinna Ülikooli resultatiivseim oli Kati Rausberg, kes tabas 7 kaugviset ja kogus 27 punkti. Trine Kasemägi lisas 17 ja Birgit Piibur 15 punkti. Kaksikduubli teinud Annika Kösteri arvele jäi 13 punkti, 11 lauapalli ja 6 korvisöötu.

Tartu Ülikool/Kalevi parimad skooritegijad olid Anna Gret Asi ja Kadri Uiga, kes viskasid mõlemad 25 punkti. Kaksikduubli teinud Asi jagas ka 10 resultatiivset söötu. Eleriin Vaino sai kirja 13 ja Sandra Reinvald 10 punkti.

Finaalseeria kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti Tallinna Ülikooli kapten Annika Köster.