Cramo võttis Kalevite duelli toonud Tallinna Karika finaalis oma

-BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond | Foto: Siim Semiskar

Sel nädalavahetusel peetud hooajaeelse Tallinna Karika kontrollturniiri võitis BC Kalev/Cramo, kes alistas finaalis Tallinna Kalev/TLÜ tulemusega 85:77.

Kohtumine kulges enamasti suurema Kalevi taktikepi all, kuid Tallinna Kalev/TLÜ püsis löögiulatuses. Kalev/Cramo võitis avaveerandi 23:19, esimese poolaja 45:39 ja kolmanda perioodi lõpuks oli vahe kasvanud 12-punktiliseks – 64:52.

Võitjate parimana tõi ameeriklane Marcus Keene üleplatsimehena 33 punkti, kolm lauapalli ja kaks resultatiivset söötu, tema kaasmaalane Gabe Bealer lisas 20 silma ning viis lauapalli. Eesti mängijatest jõudsid Kalev/Cramo poolel kahekohalise punktisummani Rauno Nurger ja Martin Dorbek, kes viskasid vastavalt 11 ja 10 silma.

Tallinna Kalev/TLÜ resultatiivseim oli Eesti korvpallisõpradele hästi tuttav ameeriklane Brandis Raley-Ross, kelle arvele kogunes 20 punkti. Siim-Markus Post lisas 16, Emmanuel Wembi 11 ja Karl Johan Lips 10 punkti. Ameeriklasest keskmängija Wembi nimele jäi ka 11 lauapalli.

Turniiri kolmanda koha mängus oli KK Viimsi/Noto 90:82 parem Keila Korvpallikoolist.