fbpx
Close

Donaldas Kairys tõi Kristjan Kitsingu Leedu tippklubisse!

-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

Leedu suurklubi Vilniuse Rytas teatas täna, et sõlmis algavaks hooajaks lepingu Eesti koondise ääremängija Kristjan Kitsinguga.

Eelmisel kahel hooajal BC Kalev/Cramot esindanud Kitsingu jaoks on Rytase näol tegu kolmanda välisklubiga. Varem on 29-aastane ja 205 cm pikkune eestlane võõrsil leiba teeninud Concordia Estudianteses (Argentina) ja Bakken Bearsis (Taani).

Eesti koondislane palgati Rytasesse täitma vigastustest jäänud tühimikke. Näiteks ei saa klubi hooaja alguses aidata Šaulius Kulvietis.

Kitsingut ootab Rytases ees temale Kalev/Cramo päevilt tuttav peatreener Donaldas Kairys, kelle käe all tegi ta 2018/19 hooajal väga eduka aasta.

“Kristjan on olnud ammu meie radaril. Kui me sattusime hooajaks ettevalmistumisel raskesse seisu, otsustasime ennast probleemide vastu kindlustada ja kokku panna sügavama rotatsiooni. Kitsing teab, millist stiili me tahame siin mängida ja seetõttu ma usun, et tal ei lähe olukorraga kohanemiseks eriti kaua aega,” vahendas Kairyse sõnu Leedu portaal Krepšinis.net.

Viiekordne Leedu meister Rytas mängib algaval hooajal lisaks kohalikule kõrgliigale ka tugevuselt kolmandas eurosarjas ehk FIBA Meistrite liigas.

scroll to top