fbpx
Close

CSKA staar Daniel Hackett: Kristjan Kangur oli minu jaoks suurepärane mentor

-Daniel Hackett | Foto: Siim Semiskar

-Daniel Hackett | Foto: Siim Semiskar

Pühapäevases mängus Saku Suurhalli täismaja fännide ees kohtusid kaks head sõpra – Kristjan Kangur (203 cm, Kalev/Cramo) ja Daniel Hackett (198 cm, CSKA) ning pidasid maha üksteise vastu tulise heitluse. Individuaalselt jäi peale Kangur 12 punkti ja 4 lauapalliga Hacketti 6 silma, 3 vaheltlõike ja 6 lauapalli vastu, aga võitjana lahkus siiski CSKA (85:80).  Pärast mängu andis Hackett Korvpall24.ee portaalile väga sümpaatse intervjuu, milles lahkas Kalevi esitust, võimalusi hooajaks kui ka suhteid Kanguriga.

Õnnitlen, olid viimaste minutite kangelane kolmese ja vabaviskega. Kas CSKA ei oodanud, et Kalev nii agressiivselt mängule tuleb?

Esmalt tahan rõhutada, et see oli väga hea meeskondlik võit meie jaoks. Ma ei soovi ennast kangelasena esile tuua, vaid kõik mehed pingutasid tublisti nii kaitses, kui rünnakul, et see võit kätte saada. Teadsime hästi, et Kaleviga tuleb meie jaoks väga raske kohtumine, seda enam, et 48 tunni eest saabusime alles Kreekast. Teadsime, et nad mängivad head korvpalli ja on meeskondlikult väga ühtlased ja nii oligi, seda näitas ka tänane mäng. Nad liigutasid palli hästi, pigistasid meid kaitses, oli väga võitluslik õhtu. Minu jaoks äärmiselt põnev mäng, aga lõpu suutsime ära võtta ning selle üle olen väga õnnelik.

Kalev saab peagi juurde veel ühe NBA kogemustega mängumehe, kas see käik võiks nad viia nelja parema hulka hooaja lõpuks?

Seda ma ei oska öelda, kas just nelja hulka, sest pikk hooaeg on veel ees. Samas olen selle käiguga päris hästi kursis, et Tony Wroten jr klubile appi tuuakse. Ta on minu meelest väga talendikas kuju, jälgisin teda ka NBA-s. Kui ta kohaneb selle meeskonna ja süsteemiga hästi, siis võib see anda Kalevile väga palju juurde – meeskonnale, mis juba praegu mängib head korvpalli. Eks see hooaja lõpus paistab, kuidas kõik Kalevi jaoks laabub.

Kolmeseid on Tony Wroten NBA-s tabanud ainult 23%, kaare taga võib teda vabaks jätta?

Ma pole teda kolm aastat näinud, ei oska päris täpselt öelda, aga kuuldavasti on ta selle kallal palju tööd teinud ja mina teda küll vabaks ei jätaks.

-Daniel Hackett aastal 2014 Milanos | Foto: Siim Semiskar

Oled sa endiselt Kristjan Kanguriga sõber?

Jaa, loomulikult, kuidas siis muidu. Ma rääkisin temaga mängust ja ajasin ka poja Robertiga juttu, olime ju meeskonnakaaslased pea kolm aastat (Itaalias Siena Montepaschi ja Milano EA7 Emporio Armani ridades – toim). Kristjan on nii hea inimene, milline karakter… ta on selline vaikne liider, kes teeb alati õiged otsuseid. Minu jaoks oli ta suurepärane mentor, kui noore mehena 24-25 aastaselt temaga ühte meeskonda sattusin. Ta õpetas mulle palju professionaalsust juurde. Ta mängib siiani väga hästi, tal on alati tugev keha olnud ja suurepärane mängust arusaamine. Ta on Kalevis ja koondises kapten, tal on olnud suurepärane karjäär ning sellist meest nagu Kristjan on alati hea meel näha.

Sa oled Euroopa absoluutses tippklubis, kas tunned, et mängid praegu oma karjääri parimat korvpalli?

Võtan seda ikkagi päev päevalt, sest ma pole endaga kunagi rahul. Mul on siin klubis hea olla, aga on isu ennast kogu aeg veel arendada, saada veel paremaks. Samuti õpin väga palju oma tiimikaaslastelt.

Kas pärast tänast mängu oleks ka CSKA-l vaja mõnda eestlast omale appi?

Ma päris täpselt ei tea (naerab – toim)…aga minugi poolest, sest Eestis on palju häid mängijaid ja eks see näha ole, kes neist tulevikus CSKA-s mängib.

scroll to top