IME OLI LÄHEDAL: Täismaja ees mänginud Kalev/Cramo kaotas CSKA-le alles lõpuminutitel

-BC Kalev/Cramo - Moskva CSKA | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo – Moskva CSKA | Foto: Siim Semiskar

Pühapäeval kohtus BC Kalev/Cramo (5-6) VTB Ühisliigas liidri Moskva CSKA-ga (10-0). Kauaoodatud vastasseisus näitasid kalevlased ligi 5000-lise publiku toetusel võitluslikku mängu, kuid pidid siiski vastu võtma 80:85 (20:19, 20:28, 17:23, 23:15) kaotuse.

Avaveerandil toitsid kodumeeskonda Janari Jõesaare ja Reggie Lynchi korvid ning esimesele vaatusele pani efektse punkti Chavaughn Lewise pealtpanek. Rõõmsa hetke pakkus pealtvaatajaile ka Erik Keeduse debüüt, kes oli palliplatsilt eemal olnud alates aprillist. Teisel mänguperioodil püsis Cramo kenasti mängus ning vastaste peatreener Dimitris Itoudis ei saanud põhimeestele pikalt puhkust anda. Veerandaja keskel saadeti duši alla üks CSKA põhitegija Cory Higgins, kelle arvele oli kogunenud üks tehniline ning üks ebasportlik viga. Euroopa tippmeeskond leidis nimetatud intsidendi järel uue hoo ning 8:0 vahespurdi abil mindi poolajapausile 47:40 eduseisus. Kolmas veerand kujunes Sergio Rodriguezi sooloesituseks. Kauaaegne Hispaania koondise mängujuht tabas 5 kaugviset ning tõi  kümne minuti jooksul meeskonna 23-st punktist koguni 18.

Hoolimata 13-punktilisest kaotusseisust, ei kinkinud Cramo otsustaval veerandajal nimekale vastasele lihtsat jalutuskäiku. Visalt vahet vähendades jõudsid kalevlased 1:40 enne kohtumise lõppu Jõesaare korvist nelja punkti kaugusele (76:80). Järgneval rünnakul eksis Rodriguez mõlemal vabaviskel, kuid CSKA sai ründelauast palli ning Nando de Colo viis külalised 82:76 ette. Mängu ehk otsustavaim moment oli 35 sekundit enne lõpuvilet, kui Jõesaare kolmene seisul 78:82 ei tabanud ning Ühisliiga liider kindlustas vabavisetega hooaja 11. järjestikuse võidu.

Kalev/Cramo resultatiivseimaks tõusis Chavaughn Lewis, kes panustas 16 punkti ja 9 söötu. Janari Jõesaare arvele jäi 14 punkti ja 6 lauapalli. Kristjan Kangur lisas 12 silma, Reggie Lynchi kontosse jäi 11 punkti. Kaksikduubli kirjutas enda nimele Arnett Moultrie, visates 10 punkti ja hankides 11 lauapalli. Käe said valgeks veel Branko Mirkovic (8), Kristjan Kitsing (6), Erik Keedus (2) ja Martin Dorbek (1).

Üleplatsimeheks kerkis 26 punktiga Sergio Rodriguez (kolmesed 7/13). Nando de Colo lisas 14 punkti ja 6 korvisöötu. Alec Petersi arvele jäi 10 silma.

CSKA jätkab ühisliigat täisedu 11 võiduga, BC Kalev/Cramo asub viie võiduga seistmendal positsioonil.

Järgmise Ühisliiga mängu peab Kalev/Cramo 13. jaanuaril, kui võõrsil kohtutakse Minski Tsmokiga (2-8).