Sander Raieste vedas hea mänguga Baskonia duubli suure võiduni

-Sander Raieste | Foto: Baskonia

Eesti koondise mängumees Sander Raieste tegi Hispaania tugevuselt kolmandas liigas (LEB Silver) hea mängu Baskonia duubli eest. Põhimõttelises vastasseisus saadi suurelt jagu liigatabelis koha võrra eespool olnud Avila Autentica-Carrefour El Bulevari tiimist skooriga 92:72 (31:18, 21:14, 17:15, 23:25).

Suurepärast visketabavust näidanud (kahesed 60%, kolmesed 43%, vabavisked 83%) ja lauas domineerinud Baskonia duubel oli mänguks väga hästi häälestunud. Esimesel veerandil pandi mängu jõujooned kenasti paika ning poolajaks oli edu juba 20 punkti. Väga hästi liigutati ka palli, mida näitavad 26 resultatiivset söötu vastaste 9 vastu. Teisel poolajal vormistati lõppskoor.

Sander Raieste oli võidu peategelasi, visates ligi 29 minuti jooksul 15 punkti (kahesed 3/7, kolmesed 3/7), haaras 7 lauapalli (3 rünnakult), andis 2 söötu , tegi vaheltlõike, 2 pallikaotust, pani ühe kulbi ja tegi 2 viga. Hea esituse tegid veel lätlane Arturs Kurucs 20, Tavario Earnest Miller 15 ja Miguel Burgos 14 silmaga.

Kolmestega püsti hädas olnud Avila (1/15) poolelt olid parimad Manuel Vazguez Gil 14 ja Harold David Benitez 13 punktiga.

Väärt võiduga lähirivaali üle asub Baskonia duubel 6 võidu ja 9 kaotusega 9. kohal. Järgmisena kohtutakse võõrsil 4. jaanuaril Queseria La Antigua C.B Tormesi tiimiga.