Veideman rassis Itaalia esiliigas 45 minutit, Treier ja Jurkatamm said samuti oma võimaluse

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Pühapäeval käisid väljakul kõik kolm Itaalia esiliigas ehk Serie A2-s mängivat eestlast – Kaspar Treieri koduklubi teenis kindla võidu, Rain Veidemani ja Mikk Jurkatamme meeskonnad said mõlemad lisaajal kirja kaotuse.

Rain Veidemani koduklubi Mantova Pompea pidi võõral väljakul leppima kaotusega, kui lisaajal jäädi 85:92 (25:22, 13:20, 14:16, 19:13, 14:21) alla Forli Unieuro esindusele.

Mantova võitis avaveerandi 3 punktiga, kuid poolajaks jäädi 38:42 kaotusseisu. Kolmanda veerandi järel kasvas vahe 6 punktini, kuid viimasel neljandikul tegi eestlase koduklubi 52:64 kaotusseisult 13:0 spurdi ja pääses ühe punktiga juhtima. Forli mängija Melvin Johnsoni 2+1 rünnak 24 sekundit enne kohtumise lõppu jättis Mantova 2 punktiga kaotusseisu, kuid vaid üks sekund enne lõpuvilet tabas Veidemani meeskonnakaaslane Anthony Morse mõlemad teenitud vabavisked ja viis mängu lisaajale. Lisaaeg kuulus paraku võõrustajatele ning Mantova pidi leppima kaotusega.

Algviisikus alustanud Veideman viibis väljakul kõik 45 minutit ja viskas selle ajaga 13 punkti (kahesed 4/9, kolmesed 1/5, vabavisked 2/2), võttis 2 lauapalli, jagas 5 resultatiivset söötu, sooritas ühe vaheltlõike ja tegi 3 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Kaspar Treier ja Montegranaro XL Extralight teenisid kolmanda järjestikuse võidu, alistades koduväljakul Imola Le Naturelle Basketi 82:69 (20:22, 26:8, 18:15, 18:24).

Montegranaro kaotas avaveerandi 2 punktiga, kuid haaras seejärel juhtohjad enda kätte ning poolajapausile mindi juba 46:30 eduseisus. Viimaseks veerandiks kasvas eduseis juba 19-punktiliseks ning seda vahet külalised enam tagasi mängida ei suutnud.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Treier pääses väljakule 15 minutiks, mille jooksul viskas 5 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/2), võttis 2 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, sooritas ühe vaheltlõike ja tegi ühe pallikaotuse ning 4 isiklikku viga.

Lisaaja järel pidi kaotust tunnistama ka Mikk Jurkatamme tööandja Ravenna OraSi, kes jäi võõrsil 80:89 (17:17, 18:15, 15:19, 19:18, 11:20) alla Piacenza Bakery meeskonnale.

Avaveerand lõppes viigiga ning poolajapausiks pääses Ravenna 3 punktiga ette. Tasavägine mäng jätkus ka teisel poolajal ja 30 sekundit enne kohtumise lõppu tõi Jurkatamme meeskonnakaaslase Adam Smithi tabav kahepunktivise tabloole viiginumbrid 69:69, mis jäid püsima veerandi lõpuni. Viigiga (7:7) lõppes ka esimene lisaaeg, kuid järgmisel 5 minutil pani oma paremuse maksma kodumeeskond.

Samuti pingilt alustanud Jurkatamm teenis mänguaega 12 minutit ning kogus selle ajaga 3 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 1/1), ühe lauapalli ja 2 isiklikku viga.

Montegranaro hoiab 14 vooru järel 10 võidu ja 4 kaotusega Serie A2 idadivisjonis 3. kohta, Ravenna on 6 võidu ja 8 kaotusega 7. kohal ning Mantova asub 5 võidu ja 9 kaotusega 9. positsioonil.