Detsembri kaotuseta läbinud Järveläinen ja Plymouth edenesid karikasarjas veerandfinaali

-Joonas Järveläinen | Foto: Damian Pudner

Suurbritannias jätkavad võidulainel Joonas Järveläinen ja tema koduklubi Plymouth Raiders. Detsembrikuus pole kaotatud ühtegi mängu, viimati alistati pühapäeval toimunud karikasarja (BBL Trophy) kaheksandikfinaalis Bristol Flyers 86:74 (22:10, 19:15, 27:29, 18:20).

Koduväljakul mänginud Plymouth asus kohtumist domineerima kohe avaveerandil, mis lõpuks võideti 12-punktiga, poolajaks kasvatati eduseis 16-punktiliseks. Kolmanda veerandi keskpaigas juhiti pärast Järveläineni kolmest isegi 23-punktiga, kuid seejärel lubati külalistel kahe ja poole minutiga 17-4 vahespurt teha. Lähemale, kui 10 punkti vastaseid enam otsustaval veerandil ei lubatud, tasuks 12-punktiline võit.

Varumeestepingilt mängu alustanud 28-aastane Järveläinen teenis mänguaega 25 minutit, viskas selle ajaga 13 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 3/4, vabavisked 2/2), noppis 5 lauapalli, jagas ühe resultatiivse söödu, tegi 3 pallikaotust ning 2 isiklikku viga. Plymouthi parimana tõi Rashad Hassan 22 punkti ja 9 lauapalli, külaliste parimaks tõusis Justin Gray 21 punktiga.

Hooaeg jätkub Järveläineni ja Plymouthi jaoks uuel aastal, kui 6. jaanuaril võõrustatkse liigamängus Newcastle Eaglesit.