fbpx
Close

Donaldas Kairys teab, kes tuleb Eesti meistriks: need peame olema meie, Kalev/Cramo lõpuni välja!

-Heiko Rannula ja Donaldas Kairys | Foto: Siim Semiskar

-Heiko Rannula ja Donaldas Kairys | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistrivõistlustel on konkurentsi jäänud veel neli klubi, kes teisipäeval saatsid oma peatreenerid andma ühist pressikonverentsi. Üks finaalikoht mängitakse välja valitseva Eesti meistri BC Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama meeskondade vahel, kes on olnud sarnases olukorras juba ka kahel varasemal aastal.

“Surve ja võidukohustus on nende peal. Iga mäng, mis me hästi mängime või mis meil õnnestub sealt isegi ära võtta, on meile boonuseks,” kommenteeris Pärnu peatreener Heiko Rannula Korvpall24.ee portaalile. Kalev/Cramo leedulasest loots Donaldas Kairys lisas: “Me oleme Eesti korvpalli lipulaev ja me ei saa pidada oma hooaega kordaläinuks, kui me Eesti meistriliigat ei võida. Oleme kasvanud nii klubina kui ka individuaalselt mängijate ja treeneritena. VTB play-offi jõudmine on hea kogemus ja see hakkab olema hea motivaator edasiseks progressiks.”

Kui pärnakad tahavad Cramole vastu saada, siis Rannula sõnul tuleks alustada mängutempo tapmisest: “Palju punkte viskad siis, kui saad palju peale visata. Saame kontrollida mängutempot, nii rünnakul kui kaitses. Aga Cramo vastu on ilmselgelt vaja ka ise rünnakul punkte visata. Neid 60-70 peal ei hoia, tuleb mõlemal pool hästi mängida.”

“Kui spetsiifilisemaks minna, siis nende võtmamängijad on teada. On tagaliinis kaks mängujuhti, pluss (Arnett) Moultrie korvi all ja äärel (Chavaughn) Lewis. Nemad on võtmemängijad, kelle vastu tuleb nii pick and rollis kui üks-ühes mingi vasturohi leida ja mujalt võib-olla natukene järgi anda. Eks täpsem plaan selgub juba mängu ajal,” analüüsis Rannula edasi.

Ka Kairys polnud kitsi vastast kiitma: “Pärnu on meeskond, kes mängib võitluslikult. Treener on pannud nad võitlema ja tõukab mehi tagant. Mängud Pärnu vastu, mida ma mäletan nii eelmisest kui ka sellest aastast, on olnud rasked. Nad on ennast tõestanud klubina, kes väärib kohta finaalis.”

Küsimuse peale, kes võidab tiitli, vastas Kairys kindlalt: “Need peame olema meie, Kalev/Cramo lõpuni välja!” Rannula oli veidi tagasihoidlikum: “Oi-oi-oi. Ei taha ennustada. Ütleme siis nii, et Cramo peaks favoriit olema, aga me anname parima, et seda ei juhtuks.”

Palusime seda seeriat analüüsida ka teises poolfinaalis vastamisi minevate tiimide peatreeneritel.

Rait Käbin (TalTech): “Kui võtta kogu seeriat, siis tõele au andes… tegelikult ma teiste asju ei taha väga kommenteerida… Pärnul saab olema raske. Aga, kuna nad näitasid Eesti-Läti liiga veerandfinaalseerias Ventspilsi vastu, et nad võivad mängida mitu mängu väga hästi, Cramol väga lihtne kindlasti olema ei saa.”

Martin Müürsepp (Tallinna Kalev/TLÜ): “Ma ei usu, et seerias Pärnu suudab üllatada, aga üks mäng, on see esimene või mõni järgmine, seda on võimalik võita küll. Aga ajalugu on näidanud, et see üks mäng ei tähenda lõpuks midagi.”

BC Kalev/Cramo ja Pärnu Sadam alustavad poolfinaalseeriat reedel, 26. aprillil algusega kell 19.00 Kalevi spordihallis. Finaalipääsuks on vaja koguda kolm võitu.

Loe ka: Rannar Raap: eks oleksime soovinud tegelikult teises poolfinaalis mängida

scroll to top